Очигледно е дека нападот во Москва е спонзориран од други држави, вели портпаролот на владејачката турска партија

Терористичките напади како масакрот во концертната сала Крокус во Москва, обично имаат државни спонзори, кажа Омер Челик, портпаролот на турската

Read more

Германците ревносно ги оплакуваат жртвите на тероризмот, освен ако се Руси

Брандебуршката порта во Берлин во последните неколку години осамнуваше во боите на земјите, чии граѓани беа жртви на тероризмот. Тоа

Read more

Левица: Сочувство до жртвите на терористичкиот напад во Москва и нивните семејства

Светската и македонската јавност се згрозени од терористичкиот напад, кој се случи минатата ноќ во Москва. На крајно умоболен, суров

Read more

Бројката на загинати се приближува кон 100, ФСБ усапси 11 лица поврзани со нападот во Москва

Федералната безбедносна служба (ФСБ) го информирала рускиот претседател Владимир Путин дека се уапсени 11 лица поврзани со терористичкиот напад во

Read more

40 убиени и 100 повредени е црниот биланс во терористичкиот напад во Москва

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, потврди дека денеска се случила страшна трагедија кога неколку маскирани напаѓачи отвориле оган во концертната

Read more

Тодоровски: ФСБ спречи терористички напади врз нуклеарните централи во Руската Федерација

ФСБ спречи терористички напади врз нуклеарните централи во Руската Федерација, кои беа подготвени од украинските специјални служби. Осомничените се веќе

Read more

Левица бара подигање споменик на загинатите од терористичкиот напад во Диво Насеље

Извадок прес-конференцијата на Никола Лазаровски – Советник од Левица во Општина Куманово На 9-ти и 10-ти мај 2015 година во

Read more

Лавров: саботажата на гасоводот „Северен ток“ беше понижување и дисциплинирање на Германија

Откако еминентниот новинар Сејмур Херш (Seymour Hersh), добитник на многу меѓународни признанија во својата професионална кариера, вклучително и добитник на

Read more

Голема рација во Германија, се апсат десничари, планирале државен удар

Германската полиција спроведува една од најголемите операции против наводните десничарски екстремисти кои планирале да упаднат во Бундестагот и да киднапираат

Read more

Левица: Со отворањето на клубови на УЧК се врши сериозна повреда на уставниот поредок во Македонија

Реакција на Левица – ЛО – Тетово Отворањето на клубови во Тетово и невладини организации за величење на паднатите борци

Read more