(Видео) Прекината седницата за измени на Деловникот

Вистински хаос се случуваше на денешната седница на Собранието на која требаше да се гласа за измените на Собранискиот деловник.

Read more

(Видео): Левица со сите сили спречува шверцерат во Собрание

Реакција на политичката партија Левица На собраниската седница, двајцата пратеници на со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час

Read more

(Видео) За ЕУ Западен Балкан е зоолошка градина

Дел од историскиот говор на претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за уставните измени: ,,Се поставува прашањето, ЕУ наспроти Западен Балкан.

Read more

(Видео) Крмов: Премиерот е „тенок на нерви“ – Трет месец Левица нема поставено пратеничко прашање

Процедурално обраќање на пратеникот Борислав КРМОВ до потпретседателот на Собрание, Горан Мисовски. „Потпретседателе на Собрание, Ви се обраќам вас. Неразбирливо

Read more

Апасиев го тужи Џафери за политичка дискриминација

Соопштение на политичката партија Левица Ја известуваме јавноста дека претседателот на Левица и пратеник во Собранието на Република Македонија –

Read more

(Видео) Крмов: Со европско знаменце усогласуваат криминал – намалувањето на платите на функционерите во фиока

Процедурално обраќање на пратеникот од #Левица Борислав Крмов за шверцувањето на закони со европско знаменце.  “Член 68 став 1 често го прекршувате,

Read more

Не им верувајте на овие луѓе, дојдени се да ви ја украдат земјата

Пишува: Весна Кираџиева, член на ЦК на Левица Астронаутите од екипата на Нил Армстронг, пред летот до Месечината, поминале неколку

Read more

Протест против измените на законите за Коридор 8 и 10-д

Од Македонското археолошко друштво и ИКОМОС, за денес во 10 часот во паркот „Жена борец“, спроти Собранието, најавија дека ќе

Read more

Апасиев му најави нова тужба на Џафери – „прописно“

Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на

Read more

Апасиев до Ковачевски: Нижите пораз до пораз, со Грција, со Бугарија, па и со ДУИ во сопствена Влада

Извадок од говорот на Пратеникот Димитар Апасиев, кој на пленарната Седница зборуваше за „успесите“ на СДСМ кои ги нарече башибозлук,

Read more

(Видео) Левица е против криминални партии кои се кријат зад албанците – ние сме партија за целиот народ

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов. “Вие постојано се бавите со Левица и сега низ последните соопштенија имате тврдења за скриена коалиција, додека ние

Read more