Апасиев: Овој Референдум не може да биде неуспешен по сите сценарија

Секвенца од гостувањето на претседателот на Левица, Димитар Апасиев, каде ексклузивно го објави референдумското прашање. „Што и да се случи,

Read more

(Видео) Апасиев: Ако нема референдум ќе има блокада на Собранието

Секвенца од вчерашното гостување на претседателот на Левица, Димитар Апасиев. „Првото наше блокирање беше со Законот за државјанство, кој ние

Read more

Започна референдумот во ЛНР и ДНР за присоединување кон Руската Федерација

Во Доњецката и Лугањската народна република, како и во регионите Херсон и Запорожје, денеска почнуваат референдумите за присоединување кон Руската

Read more

Димитар Апасиев: ЕУ-фундаменталистите викаат ЕУ па Македонија, ние викаме обратно, тука е клучната разлика

На вчерашното гостување во емисијата „Само интервју‘‘ на Канал 5, пратеникот и претседател од Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев, покрај

Read more

Апасиев: Ќе ги напаѓаме заклучоците на Влада за Талат да не изиграва уставен судија

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вечерва на Канал 5 го објасни референдумското прашање, каде потенцира дека партијата ќе ги напаѓа

Read more

Апасиев го објави референдумското прашање: „Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ согласно собраниските заклучоци“

Лидерот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев вечерва ја обелодени иницијативата за референдумското прашање кое што партијата ќе ја достави

Read more

Апасиев: Објавено референдумското прашање

Гостување на пратеникот и претседателот на Левица Димитар Апасиев за Канал 5 Вчера на состанок со Президиум и членови од

Read more

(Видео) Левица ќе поднесе нова референдумска иницијатива – во спротивно целосна парализа на Собранието

Прес-конференција на Борислав Крмов, пратеник од редовите на Левица во Собранието на Република Македонија по повод новата референдумска иницијатива. „Левица

Read more

ДУИ ја саботира народната волја за референдум

ДУИ денеска одржа прес-конференција, откако претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја отфрли рефенедумската иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за поништување на Договорот

Read more

Апасиев: „Уставниот судија“ Џафери ќе си добие уште една кривична

По одлуката на претседателот на Собранието, Талат Џафери, да ја отфрли иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за распишување на референдум за укинување

Read more

Апасиев: Каде испогреши неукиот силеџија Талат Џафери при одбивањето на иницијативата за референдумот?

Пратеникот и Претседателот на политичката партија проф. Димитар Апасиев даде свој коментар на случувањата поврзани со Талат Џафери и одбивањето

Read more