Пендаровски констатираше пропусти на АНБ која беше основана со негов указ

Според претседателот на државата, Стево Пендаровски, пропустот со државјанството на Олександар Онишченко не е пропуст на еден поединец, туку се

Read more

Финансиерот на бугарските клубови открива дека лани имал средба со претседателот Пендаровски

Милен Врабевски, бугарскиот бизнисмен, доктор и музичар, кој стана актуелно име во земјава откако ,,Фокус” објави дека тој ги финансира

Read more

(Видео) Крмов: Пендаровски говори глупости – нека докаже дека Левица е финансирана од странство

Секвенца од вчерашното гостување во дневникот на Сител на пратеникот од Левица, Борислав Крмов Новинарот: Министерот за надворешни работи, Османи

Read more

Левица: Пендаровски одби да биде покровител на Охридскиот пливачки маратон на штета на македонската спортска традиција

Реакција на Политичката партија Левица Традиционалниот Охридски пливачки маратон годинава нема да се одржи, бидејќи Претседателот на државата, Стево Пендаровски,

Read more

Апасиев: Таче го собира членството на Мечкин Камен за да не бидат исвиркани

По бројните искуства на исвиркување на државните функционери од СДСМ и одекнувањето на зборовите „предавници предавници“, тие одлучија да применат

Read more

Апасиев: Цел живот се финансираат од странски фондови, обвинуваат за финансирање од странство

Во изминатите неколку денови се заострува реториката со обвинувања од власта за вмешување на странски држави во внатрешните работи во

Read more

Крмов: Зошто бегаш од народот Претседателе Пендаровски?

Во јавноста вчера протекоа информации од кабинетот на Пендаровски дека прославата на Илинден ќе се одржи на платото во Вила

Read more

Амбасадата на Руската Федерација го демантираше Пендаровски за обвинувањата кон нивната земја

По неколкукратни обвинувањата од страна на Стево Пендаровски до Руската Федерација дека се вмешува во протестите на граѓаните против бугаризација

Read more

Левица: Пендаровски прифати да се преговара за историските прашања

Реакција на Политичката партија Левица Претседателот Стево Пендаровски во неговите контрадикторни изјави, повторно се демантираше себеси. Во интервју дадено пред

Read more

Пендаровски: Доколку сакаме во ЕУ, тогаш треба да си ја смениме историјата, инаку ќе добиеме вето

Претседателот Стево Пендаровски гостувајќи во „Клик Плус“ на ТВ21, зборуваше околу договорањето на историските личности со Бугарија и потврди дека

Read more