Левица бара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за Онкологија поставена од ДПМНЕ

Реакција на Политичката партија Левица Скандалозните информации кои излегоа во јавност за работењето на Клиниката на Онкологија целосно го разобличи

Read more

Левица бара одговорност за двете свирепи убиства во Куманово

Реакција на Политичката партија Левица Како резултат на несоодветното постапување на институциите и несанкционирање на монструмот Дејан Јовановски од страна

Read more

Рустеми и Бочварски да преземат одговорност за решавање на проблемите на автопатот Штип-Миладиновци

Реакција на Левица – ЛО Штип. Најновиот автопат во државата, кој би требало да биде и најбезбеден за сообраќај, од

Read more

Аврамоска: Kривична одговорност од директоритe на ЈП кои незаконски ги оштетиле нивните буџети

Градоначалникот на Општина Охрид, Кирил Пецаков и Секретарот на Општина Охрид, Александар Китески одржаа прес-конференција по повод долговите на Општината

Read more

(Видео) Пивоваров: Патниците требало да прашаат дали „Беса транс“ има интербус дозвола

Националниот координатор за гранично управување, Владимир Пивоваров, вчера во интервју за национална телевизија, кажа дека и патниците имаат свој удел

Read more

Чија е одговорноста за автобуските несреќи во кои над 60 луѓе ги загубија животите

Вчера, на автопатот „Струма“ во соседна Бугарија, се случи најголемата сообраќајна несреќа во историјата на Македонија, во која 46 наши

Read more

За „заедничката” држава на Димитров

Државата, тоа е вечниот капитал на власт. Димитров во срцепарателен, очаен статус кога на јавноста ѝ стана јасно за циркусот

Read more

Левица: Генералниот секретар Рашковски треба кривично да одговара

Соопштение на политичката партија Левица. На народот одамна не му требаат “бомби” за да дознае како се одвиваат владините зделки

Read more