Левица: Членови на „За наше Куманово“ се пишуваат како Албанци заради вработување во Општината?

Реакција на Левица – ЛО Куманово Партиската припадност се покажува како клучен елемент при вработувањето во Општината и јавните претпријатија,

Read more

(Видео) Левица – Гевгелија не е против вработувања, туку е против партиски вработувања

Обраќање на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија На деветнаесетта седница на Советот на Општина Гевгелија покрај

Read more

Кадар одговорен за пропусти со матични изводи ќе управува со топловодната мрежа за парно

Бујар Дардишта, доскорешниот директор на Управата за водење на матични книги, е именуван за нов управител на едно од новоформираните

Read more

Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) е претворена во агенција за непотизам

Радио Слободна Европа објави дека нововработен во Агенцијата за електронски комуникации е Ѓоко Бухов, син на директорката на Државниот здравствен инспекторат Иринка

Read more

(Видео) Како ЛДП опстојува како партија и за колку се продава како украсен приврзок на секоја влада

Од извори на порталот А1он, дознаваме дека Горан Милевски во тригодишниот мандат како министер за локална самоуправа, успеале да добијат

Read more

Левица: продолжува узурпацијата на Беровско езеро – Пекевски аминуваше хотел за семејството на потпретседателот на СДСМ

Реакција на Левица – ЛО Берово Градежниот бум и узурпацијата на зелени површини близу Беровското Езеро никако да престане. Последниот

Read more

(Видео) Левица: Непотизам и политичко влијание е неприфатливо во спортот

Реакција на Политичката партија Левица Ангела и Деана Прилепчански како млади и талентирани спортистки во уметничко лизгање, од минатата година,

Read more

Инфлуенсерката Ејупи ќе биде македонски конзул во Њујорк, синот на Муслиу во Чикаго

Вчера вечерта, на затворена седница, по предлог на Министерството за надворешни работи, Владата го утврдила предлогот Бесмира Ејупи да биде

Read more

Во три министерства предводени од ДУИ распишани огласи за над 220 вработувања

Бројните критики за зголемувањето на бројот на вработени во јавната администрација, која и онака дава лоши услуги не се намалува.

Read more

Куршлус во македонскиот електроенергетски систем

Пишува Дарко Андоновски, објавено во регионалниот портал Билтен. Македонија се наоѓа во електроенергетска криза. Ова е и формално официјализирано на

Read more