Градоначалник на Мицкоски доделил огромен тендер на лице вработено во Општината?

Градоначалник на Мицкоски доделил огромен тендер на лице вработено во Општината, објави движењето Бојкотирам на социјалните мрежи каде прашуваат дали

Read more

Ристов: Советите покажаа колкава е разликата помеѓу кадрите на Левица и останатите партии

Претседателот на Советот во Општина Карпош, во вчерашното гостување на емисијата на Инфомакс, зборуваше за кадровските политики кои ги водат

Read more

(Видео) Додека се гаси уличното осветлување – Општинa Свети Николе една година не наплаќа за светлечки реклами

Обраќање на членот на Совет во Свети Николе – Александар Симонов од Политичката Партија Левица Во Општина Свети Николе се

Read more

ДПМНЕ и СДСМ во натпревар кој ќе поднесе повеќе тужби до советниците од Левица

Претседателот на Политичката партија Левица, минатата недела на Седницата за советнички прашања, зборуваше за притисоците кои се прават врз членовите

Read more

Левица: ООУ „Крсте Мисирков“ и „Браќа Миладиновци“ во Куманово со кров кој пропушта вода и без струја

Реакција на Левица – ЛО Куманово ООУ Крсте Мисирков и ООУ Браќа Миладиновци во центарoт на Куманово работат во мизерни

Read more

Левица ги натера платениците на СДСМ да ги бранат градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ

Изминатите неколку недели една од најактуелните теми е повторното енормно загадување на воздухот, кое, достигна ненормални размери во периодот на

Read more

Левица: Градоначалникот Медат Куртовски од СДС отуѓува земјиште во Маврово за багателна цена

Реакција на Политичката партија Левица Државно земјиште околу Мавровското Eзеро со површина од 2600 м2 преку ноќ стана сопственост на

Read more

(Видео) Дали е извршен вонредниот инспекциски надзор по стигнати многубројни поплаки за кафе барот „Хелиум“

По бројните поплаки од граѓаните, на вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот

Read more

(Видео) Исмаил: Дали директорот на Паркови и Зеленило има десет советници и заменици во својот кабинет?

На вчерашната Седница на Советот на Град Скопје за советнички прашања од страна на Советникот од Левца Реџеп Исмаил (Хактан)

Read more

(Видео) Левица – Гевгелија не е против вработувања, туку е против партиски вработувања

Обраќање на Саше Јанчев – Советник од Левица во Општина Гевгелија На деветнаесетта седница на Советот на Општина Гевгелија покрај

Read more

Како Мицкоски и неговите соработници испумпаа половина милион евра за адвокатски услуги?

Извор: Инфомакс.мк – А. Митовски Во само две фактури, двајца адвокати испумпале 14.809.392 денари за неколку месеци од Јавното претпријатие

Read more