Аврамовска: Немам за што да пофалам локалната власт на ДПМНЕ, и понатаму одат со неказнивост на претходниците

Искрено не можам да ги пофалам ниту локалната власт, ниту градоначалникот. Прво и основно, значи пак ќе се повторам како

Read more

Зошто Пецаков го одложува формирањето на комисија за бранители

Реакција на ЛО Левица Охрид На 26 април, советникот на Левица во Советот на Општина Охрид, Виолета Аврамоска, поднесе иницијатива

Read more

Левица поднесе кривична пријава против Пендиков – Секретар на Здружението „Цар Борис III“

Соопштение на Левица – ЛО Охрид Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Охрид против Христијан Пендиков, во

Read more

Левица продолжува да ги решава проблемите на Охриѓани

Соопштение на ЛО Левица Охрид На 31.11.2022 година, советникот на Левица – Охрид – Виолета Аврамоска, до претседателот на Совет

Read more

Апасиев: Левица е способна да војува со СДС и ДУИ на сите фронтови

На својот фејсбук профил пратеникот и Претседател на Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев го напиша следниот статус: „Додека ние денес

Read more

Аврамоска: Глорификацијата на фашизмот преку бугарските културни клубови, се промовира како европска вредност

Фејсбук статус на Виолета Аврамоска – Советник од Левица во Општина Охрид На 07.10.2022 година, во петок, во Охрид најавено

Read more

(Видео) Со амин на ДПМНЕ и ДУИ изгласана продажбата на Мауцкер во Охрид

Реакција на ЛО Левица Охрид На денешната седница на советот на општина Охрид, со кршење на Деловникот за работа, насилнички

Read more

Здруженијата до Пецаков: Продавање на археолошки комплекс е национално предавство

Реакција на здружението Енхелеус Лихнид – Охрид Почитувани, Нашето Здружение кое е за заштита на природното и националното богатство, пред

Read more

Кој треба да профитира од продажбата на Мауцкер

Фејсбук статус на Јована Мојсоска – член на Президиумот на Политичката Партија Левица Очигледните спинови и манипулации од власта на

Read more