Делегација на Левица положи цвеќе на споменикот на Гоце Делчев

Делегацијата на Левица – Карпош, положи цвеќе пред споменикот на великанот на македонската борба за независност, во дворот на студентскиот

Read more

Во библиотеката „Другарче‘‘ се одржа собир на кој се разговараше за промените на ДУП-от кај Алумина

Вчера во библиотеката „Другарче‘‘ се одржа граѓански собир на кој се разговараше за промените во ДУП-от кај Алумина. На собирот

Read more

Јакимовски во обид шверцерски да се донесе ДУП за Влае 2 и да продолжи со бетонизација на Карпош

Пред само 3 месеци беше поништен регулацискиот план за овој дел од Влае, а општинската администрација повторно се обидува да

Read more

Левица поднесе иницијатива за реконструкција и проширување на игралиштето во Нерези

Соопштение на ЛО Левица Карпош Согласно изборните ветувања, средбите со жителите, а поаѓајќи од потребите на Нережани, денеска, советничката група

Read more

За чии бизнис интереси се борат советниците на ДПМНЕ во Општина Карпош

Став на Горјан Илиев – модератор на ЛО Левица Карпош Деновиве, советниците на ДПМНЕ во Карпош водат агресивна медиумска кампања

Read more

Претседателот на Совет во Општина Карпош ги достави материјалите до службите

Фејсбук статус на Бранко Ристов – Претседател на Совет во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Почитувани карпошани, Денес во

Read more

Митевски: ДПМНЕ глуми борба против спорниот ДУП кој сами претходно го имаат изгласано

Фејсбук статус на Славко Митевски – Советник во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Помина уште една седница на општината

Read more

Kако треба да се однесува еден градоначалник кон граѓанитe

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – координатор на ИТ – Сектор при Политичката Партија Левица Здраво Карпошани, Ред е да

Read more

Градоначалникот ја прекина седницата, претседателот Ристов ја продолжи – ДУП-от Ј03 не е изгласан

Соопштение на ЛО Левица Карпош Денешната триесетта седница на Советот на Општина Карпош се одржа во тензична атмосфера. Причината за

Read more

(Видео) Ристов: Не смееме да дозволиме поскапување на детските градинки во Карпош

Советникот од редовите на Левица и Претседател на Советот на Општина Карпош Бранко Ристов, ја претстави одлуката со која Левица

Read more

Левица застана против поскапувањето на детските градинки во Општина Карпош

Фејсбук статус на Ивана Стоименовска – Советник од Левица во Општина Карпош На 28 мата седница на Општина Карпош на

Read more