Апасиев бара лисици од Ковачевски за да ја држи опозицијата во заложништво

Лошата реторика на неизбраниот премиер Димитар Ковачевски зема се поголем замав. Ова го потврди неговата вчерашна изјава во врска со

Read more

Апасиев: Во која држава од ЕУ сопругата на премиерот влегува во бизнис со струја – и тој останува премиер?

Вчера во медиумите протече информацијата дека Елена Ковачевска, сопругата на неизбраниот премиер Димитар Ковачевски, влегува во бизнисот со производство на

Read more

Ковачевски моли помош од ЕУ за борба против Левица

Откако најновите анкети и пресметки покажуваат дека СДСМ оди кон пасокизација додека паралелно расте рејтингот на Левица, во немоќ за

Read more

Ковачевски ја нападна Левица бидејќи го блокира поткупот на медиумите

Новинарските здруженија повеќе од шест месеци предупредуваат дека измените во Законот за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги, значат озаконување на

Read more

Левица: Како Ковачевски манипулира со тутунопроизводителите

Реакција на политичката партија Левица Премиерот на Република Македонија, Димитар Таче Ковачевски изјави дека оваа година била договорена највисока откупна

Read more

(Видео) Крмов: Ковачевски ја злоупотребува премиерската функција за црна кампања против Левица

На Седница бр. 93 на Собрание на Македонија, пратеникот од Левица, Борислав Крмов, го искористи правото да упати пратеничко прашање

Read more

Апасиев им ја “пресмета” пасокизацијата на СДСМ

Во фејсбук статус, лидерот на Левица, Димитар Апасиев, се осврна на најновите анкети за рејтингот на партиите. Апасиев во својот

Read more

Левица со решенија за енергетската криза – Ковачевски и Мицкоски за профит на ЕВН

Реакција на политичката партија Левица Во неколку наврати Левица ги критикува предлог решенијата кои заедничи ги нудат СДС, ДУИ и

Read more

(Видео) Левица во Брисел во интерес на Македонија

Соопштение на портпаролот на Политичката партија Левица – Амар Мециновиќ Потребата за нов енергетски модел за производство и стопанисување со

Read more

Поранешната фирма на Ковачевски ќе произведува соларни панели во индустриската зона во Тетово

Компанијата Пиксел Груп на која поранешен сопственик е премиерот Димитар Ковачевски ќе гради фабрика за производство на соларни панели за

Read more

Левица го достигнува ДУИ во рејтинг – граѓаните со лоша оцена за работењето на Ковачевски

Агенцијата ИПСОС за потребите на ВМРО-ДПМНЕ спроведе теренска анкета на јавното мислење на 1.014 испитаници за периодот од 01 до

Read more