(Видео) Мециновиќ: За евроскептицизмот виновни се европските бирократи

 Дел од гостувањето на портпаролот на #Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“:  „Најголема причина за евроскептицизмот во Македонија е самата

Read more

Песков: Западот „хистерично реагира“ на плановите на Русија да распореди нуклеарно оружје во Белорусија

„Колективниот Запад некако заборава дека американското нуклеарно оружје е лоцирано овде во Европа, околу нашата земја, и притоа реагира хистерично

Read more

На враќање од Кина Макрон се просветли: Европа мора да ја намали зависноста од САД за да не стане нејзин вазал

Европа мора да ја намали својата зависност од Соединетите Американски Држави и да избегне да биде вовлечена во конфликтот за

Read more

Русија одговори на санкциите: “Отсега Европа ќе живее без руска нафта”

Русија го отфрли воведувањето на западното ограничување на цената на извозот на нејзината нафта, велејќи дека „Европа сега ќе живее

Read more

(Видео) Левица во Брисел во интерес на Македонија

Соопштение на портпаролот на Политичката партија Левица – Амар Мециновиќ Потребата за нов енергетски модел за производство и стопанисување со

Read more

Ќерката на Че Гевара: Апсурдно е тоа што о прават САД и Европа

Најстарата ќерка на светски познатиот револуционер Ернесто Че Гевара, Алеида Гевара, ги нарече европските политичари кои воведуваат санкции против Русија

Read more

Владимир И. Ленин – Лекции од Париската Комуна

После државниот удар, кој го означи крајот на револуцијата од 1848, Франција потпадна под јаремот на Наполеоновиот режим кој траеше

Read more

(Видео) Захарова: Шлепери со бугарски, латвиски и литвански таблички во колона од 40км извезуваат жито од Украина

Марија Захарова, официјалната претставничка на Министерството за надворешни работи на Русиjа, на својот официјален профил објави видео на кое се

Read more