Демократија: Макрон најави можни забрани на социјалните мрежи

Францускиот претседател Емануел Макрон размислува да ги блокира онлајн медиумите за да се бори против понатамошните немири во Франција. „Неопходно

Read more

(Видео) Апасиев: Додека ДУИ лета орли, секое второ дете од Полог е родено во странство

(Контра-реплика на пратеникот од Левица – Димитар Апасиев кон пратеникот од ДУИ – Бајрам Кадрија) „Бидејќи не користам слушалки за

Read more

(Видео) Студијата на Универзитетот Принстон докажува дека САД не е демократска држава

Објава на Левичарски институт – Рацин Пропагандата која доаѓа од Западот, особено онаа од САД, секогаш вели дека, САД, заедно

Read more

Исчезна познатиот американски новинар кој твитна за вмешаност на САД во војната во Украина

Џејмс Гордон Мик, почитуван 52-годишен истражувачки новинар на ABC News познат по приказните за национална безбедност и тероризам од висок

Read more

ДУИ ја саботира народната волја за референдум

ДУИ денеска одржа прес-конференција, откако претседателот на Собранието, Талат Џафери, ја отфрли рефенедумската иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ за поништување на Договорот

Read more

Апасиев: НАТО води кон тоталитаризам и автократија, а не кон демократија

Лидерот на Левица денес на социјалните мрежи објави податок за македонскиот правосуден систем кој делува вознемирувачки за јавноста. Согласно информацијата

Read more

Цензурата на современиот розов неолиберализам

Фејсбук статус на Јосиф Џолев. Гаден модерен современ розов неолиберален фашизам. Никогаш никаде, цензура за доброто на народот. Никогаш никаде,

Read more

Рочиштето на Белмаршкиот трибунал за случајот со Асанж можете да го следите во живо

Пред 20 години, САД отворија затвор во поморската база Гватанамо Беј на источниот брег на Куба. Во текот на две

Read more

Црвена Младина: Поради кои причини Левица ја нарекувате нацистичка партија

„Најголемиот дел од либералното граџанството и вистинските нацисти кои и направија етничка војна во која имаше масакри од умоболни нацистички

Read more

(Видео) Зошто невладините организации молчат за нападот на новинар од членови на СДСМ?

Девијацијата „напад врз новинар“, во демократскиот свет се разбира како директен удар врз демократијата. Ваквите девијантни појави во нашето општество

Read more

Гугл, Фејсбук и олигарсите на „Big Tech“ го претставуваат тројанскиот коњ на тоталитаризмот

Зак Воријес, еден од врвните инженери на „Google“, откако ја напушти компанијата, откри алгоритми за преработка на „Big Tech“ кои

Read more