(ФОТО) Карпошани кажаа не на урбанистичката мафија

На денешниот ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИЗГРАДБА НА 17-КАТНИЦА ВО КАРПОШ!! карпошани излегоа да го изразат својот револт против урбаната мафија која

Read more

Сековска: Земјоделскиот сектор е жртва на партизација и распродажба

Благица Сековска е Проф. на катедрата за Рурална економија при Факултет за ветеринарна медицина и активист за зачувување на животната

Read more

Итроштина или лудило

Пишува: Славко Митевски – член на Советот на општина Карпош од Политичката Партија Левица Јас како член на советот на

Read more

Излезе и третата верзија на спорниот предлог Дуп но проблемите на Лисичани остануваат

На фејсбук страната на „Да го зачуваме Лисиче‘‘ објавија информација дека излегла и третата верзија на спорниот предлог ДУП за

Read more

Левица: Поништен регулацискиот план за Влае II

Соопштение на Левица – Град Скопје На последната 32-ра Седница на Советот на Град Скопје, по предлог на иницијативата „Борба

Read more

Kако треба да се однесува еден градоначалник кон граѓанитe

Фејсбук статус на Дарко Ристовски – координатор на ИТ – Сектор при Политичката Партија Левица Здраво Карпошани, Ред е да

Read more

Денес ќе се оддржи јавна презентација на контроверзниот ДУП за „бетонизација“ на Лисиче

„Денес со почеток во 17 часот во ОУ Димитар Македонски ќе се одржи јавна презентација на катастрофалната втора верзија на

Read more

Македонија во првите пет земји во светот по поскапување на становите

Македонија во првите пет земји во светот по поскапување на становите, објави „World of Statistics“. Вкупна инфлација е 20.6% за

Read more

Трибина: Охрид – Град на светско природно и културно наследство или град на дивоградби

Соопштение на Политичката партија Левица Почитувани, Ве покануваме на трибината „Охрид – Град на светско природно и културно наследство или

Read more

(Видео) Како ќе изгледа населбата Лисиче ако се реализира намерата на Муцунски за изградба на згради

Од иницијативата „Да го зачуваме Лисиче“ – која беше формирана откако во јавноста протече информацијата дека градоначалникот на Општина Аеродром

Read more