Крмов помеѓу земјоделците за 11-ти октомври

Соопштение на политичката партија Левица Пратеникот Борислав Крмов, денес помеѓу оризопроизводителите во знак на поддршка на нивниот протест. Оние кои

Read more

Левица отвори канцаларија во Виница

Вчера, на 06.09.2022 година, во Виница, Политичката Партија Левица направи официјално отварање на новата канцаларија. Гости на отварањето беа пратеникот

Read more

Крмов: Не можете со криминалци и предавници да се држите за раце

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, на вчерашното гостување на Канал 5 во „Само Вистина“ појасни на кои закони би се

Read more

Крмов: Планот на Владата е нивните луѓе да профитираат во енергетската криза

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, вчера на Канал 5 истакна видување за тоа како власта „се справува“, односно зошто не се справува

Read more

(Видео) Крмов: Пендаровски говори глупости – нека докаже дека Левица е финансирана од странство

Секвенца од вчерашното гостување во дневникот на Сител на пратеникот од Левица, Борислав Крмов Новинарот: Министерот за надворешни работи, Османи

Read more

(Видео) Ако Владата може да го укине договорот за добрососедство – може и народот на референдум

Секвенца од гостувањето на пратеникот Борислав Крмов во вечерашните вести на ТВ Сител. „Член 13 од Договорот за добрососедство дозволува

Read more

Пратениците Апасиев и Крмов во Тетово со кандидатите од советничката листа на Левица

Соопштение на политичката партија Левица Претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов вечерва беа на средба

Read more

Крмов: УЧК легално нè разоружува

Пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов на својот фејсбук профил реагираше за подарените „сухои” на Украина од страна на

Read more

Крмов: Каде ќе бега СДС кога ќе падне од власт!?

Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов за Премиерот Димитар Ковачевски Пред да почне кампањата за парламентарните избори од 2020 година,

Read more

(Видео) Дали премиерот ќе се заложи за стечајците од АД Центро

Пратеничко прашање на пратеникот Борислав Крмов за Премиерот Димитар Ковачевски Поранешниот гигант АД Центро, кој уште за време на СФРЈ

Read more

Левица: Ковачевски грицка семки – ароганција која го деградира законодавниот дом

Обраќање на пратеникот на Левица, Борислав Крмов кон премиерот Ковачевски На денешната седница за пратенички прашања, Премиерот Ковачевск, во познатото

Read more