Левица: Отпорот расте – официјално отворена канцаларија во Ресен

Соопштение на ЛО Левица Ресен Денес, во присуство на претседателот на #Левица – Димитар Апасиев, пратеникот Борислав Крмов и генералниот

Read more

(Видео) Левица е против криминални партии кои се кријат зад албанците – ние сме партија за целиот народ

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов. “Вие постојано се бавите со Левица и сега низ последните соопштенија имате тврдења за скриена коалиција, додека ние

Read more

(Видео) Крмов: За СДСМ се трошките додека ДУИ владее – Владата создава државна криза

Пратеникот од Левица Борислав Крмов во Собранието. Очигледно е заложништвото на СДСМ од страна на ДУИ, и т.н „европска коалиција“

Read more

Левица: Нова канцаларија во Велес – каузата расте

Соопштение на Политичката Партија Левица За да се одговори на потребите на народот, вчера Локалниот огранок на #Левица во Велес

Read more

Крмов од Кочани – мобилизација против уставните промени

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов продолжува со теренските посети на локалните ограноци, и овој пат во Кочани со членството во

Read more

(Видео) Крмов: Славењето на политичкиот просветител на македонскиот народ под рестрикции

 Пратеникот од Левица Борислав Крмов за домашните медиуми. “Организацијата беше хаотична и непотребно закомоплицирана. Тоа можеше да доведе до преклопување на делегациите

Read more

Крмов: Неспособноста на СДС и ДУИ е главен кочничар за ЕУ

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов, во своето вчерашно гостување одговори на обвинувањата дека Левица е анти-европска партија. Според пратеникот, сите

Read more

Бомба на Крмов: ДПМНЕ ќе прифати уставни измени!

Во вечерашното гостување, пратеникот на Левица – Борислав Крмов изјави дека се поизвесно е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе прифати да се

Read more

(Видео) Крмов: ДУИ го покажува нивниот великоалбански шовинизам и подреденоста на СДС во Владата

 Изјава на пратеникот на Левица, Борислав Крмов, од Собранието на Р.М.  „Балансерот, заедно со Бадентеровото мнозинство се всушност инструменти за

Read more

Левица продолжува да расте – нова канцеларија во Кочани

Соопштение на Левица – ЛО Кочани Кочани уште на локалните избори ја прифати црвената боја, избирајќи член на Левица во

Read more

Левица оддаде почит на гробот на Јосип Броз Тито

Соопштение на Политичката Партија Левица По повод Денот на Републиката, пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов го посетија

Read more