Вучиќ: Срам да ти е Дора Бакојани!

Претседателот на Србија на почетокот зборуваше за приемот на таканареченото Косово во Советот на Европа и за други важни теми

Read more

Вучиќ: Имаме докази и ќе ги гониме ладнокрвните убијци на Србите во Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Србија има докази и ќе ги гони ладнокрвните убијци од Косово. Тој во изјава

Read more

Вучиќ: Курти е крив за сѐ, Србите не сакаа да трпат терор повеќе

Српскиот претседател Александар Вучиќ во вонредното обраќање до јавноста се осврна на конфликтот во Косово, кој резултираше со четворица загинати

Read more

На Косово се пука, Вучиќ ќе се обрати на нацијата во 20 часот

Рано утринава на влезот во селото Бањска кај Лепосавиќ се случи инцидент во кој загина еден припадник на косовската полиција,

Read more

Ердоган и Вучиќ согласни – Односите помеѓу Турција и Србија напредуваат во позитивна насока

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, се состанаа вчера во Будимпешта, главниот град на

Read more

Левица: Посетата на Албин Курти е сепарационистичка агенда на шовинистички идеи од минатиот век

Реакција на Политичката партија Левица Неофицијалната посета на косовскиот премиер Албин Курти на општините Тетово и Чаир беше флагрантно понижување

Read more

Вучиќ до Приштина: Немојте ни да сонувате дека ќе успеете да ги протерате Србите од КИМ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на властите во Приштина им порача да „не сонуваат“ дека ќе успеат во своите

Read more

Ракиќ: Србите повеќе не можат да ја толерираат тортурата што ја прави Приштина

На Србија и е понудено понижувачко решение на состанокот свикан од Европската унија со српскиот претседател Александар Вучиќ и Аљбин

Read more

Вучиќ: Спремни сме да помогнеме на Македонија оваа зима

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, во емисија на „Пинк ТВ“ најави дека доколку е потребно, Србија е спремна повторно

Read more

Студентски фронт од Србија: Буржујската примадона ги навредуваше студентите

Студентски фронт (СФ) најостро ги осудува навредите на сметка на студентите кои во моментот вечераа во студентската менза,  а кои

Read more