Бајден одобри милијарда долари воена помош за Израел

Белата куќа му порача на Конгресот дека сака да испрати повеќе од милијарда долари во оружје во Израел, и покрај

Read more

Ники Хејли се откажа, Трамп закажа нова пресметка со Бајден

Поранешната гувернерка на Јужна Каролина Ники Хејли денеска на прес-конференција објави дека ја прекинува кампањата за претседателска номинација на Републиканската

Read more

Трамп: Кокаинот е на Џо Бајден и син му

Aгентите на Тајната служба пронајдоа мала торба со патент со бел прав во западното крило, што предизвика евакуација на Белата куќа. Подоцна, претставник

Read more

Бајден нема да се извини за бомардирањето на САД врз Јапонија за време на посетата на Хирошима

Американскиот претседател Џо Бајден нема да се извини за атомските бомбардирања на Хирошима и Нагасаки во 1945 година, изјави во

Read more

(Видео) Бајден е воен злосторник – изјави Роџер Вотерс фронтменот на „Пинк флојд“

Роџер Вотерс фронтмен на култната „Пинк Флојд“ е на турнеја низ САД, на чии концерти на голем екран се појавува

Read more

Рекорд во зголемувањето на цените на горивото во САД

Цената на бензинот постави ново највисоко ниво на сите времиња во САД, при што цените на национално ниво во просек

Read more

(Видео) Како Бајден ја уценуваше Украина

Мало потсетување за тоа како Џо Бајден ја условуваше помошта од една милијарда долари за Украина со барање да го

Read more

Левица ќе се бори против сите договори кои се против Асномските постулати

Претседателот на САД Џо Бајден вчера издаде декрет за земјите од Западниот Балкан со кој им се наложува на сојузните

Read more

Бајден нареди да се стават на црна листа оние кои работат против договорот од Преспа

Американскиот претседател Џо Бајден потпиша Извршна наредба за замрзнување на имотот и забрана за влез во САД на лица кои

Read more

Објавени снимки во Украина: Џо Бајден вмешан во огромен корупциски скандал

Украинскиот пратеник Андриј Деркач во вторникот објави снимки на разговори, водени во 2015 и 2016 година, помеѓу поранешниот претседател на

Read more