(Видео) Во пресрет на седницата за уставни измени, Црвена Младина порачува: Бугари во Устав под било кој услов е предавство!

Од Црвена Младина во пресрет на седницата за уставни измени повторија дека внесуањето на Бугарите во Уставот под било кој

Read more

(Видео) Имињата на 300 загинати партизани поставени во Чаир пред посетата на Албин Курти

Соопштение на Црвена младина Во предвечерието на официјалнатото преименувавње на улицата “Втора Македонска Ударна Бригада” во “Адем Демачи” со присуство

Read more

Црвена Младина на меѓународен анти-империјалистички камп во Белград

Соопштение на Црвена Младина Секретарот на младинската организација на Левица – Црвена Младина, Кристијан Димков, учествуваше на анти-империјалистичкиот CENA камп

Read more

Црвена Младина: Заканите на ДУИ нема да не заплашат, за Македонија сме спремни и да умреме

Соопштение на Црвена Младина Почитувана јавност, Откако наши активисти пред неколку дена го преименуваа паркот „Украина” во парк „АСНОМ” во

Read more

(Видео) Црвена Младина го преименуваше „Паркот Украина“ во „Парк АСНОМ“

Паркот во Чаир во кој се наоѓаа бистите и спомениците на македонските партизани и учесници во НОБ, пред неколку дена

Read more

Црвена Младина: Дали некој сака да го уништи фестивалот кој е традиција во Општина Прилеп

Реакција на Црвена Младина – Прилеп Другарки и другари, вчера на (28. 06.2023 година), организаторите на фестивалот на пивото, Пиво-Фест

Read more

Црвена младина: СДММ и СДСМ откако ги избркаа младите од земјава ќе формираат министерство за млади 

Фејсбук статус на Црвена младина „Лажните пробугарски социјалдемократи од СДСМ и нејзиниот фиктивен подмладок СДММ на од нив организираната трибина

Read more

(Видео) СДСМ и СДММ откако ги избркаа младите од земјава ќе формираат министерство за млади

Фејсбук статус на Црвена Младина Лажните пробугарски социјалдемократи од СДСМ и нејзиниот фиктивен подмладок СДММ на од нив организираната трибина

Read more

Црвена Младина со претставници на левичарскиот фестивал во Баскија

Соопштение на Црвена Младина Црвена Младина на покана на младинското движење Ернаи од Баскија деновие се наоѓа во Елорио во

Read more

Јанески: Младите ќе ги предводат геополитичките промени во Светот

Обраќање на Марио Јанески – претседател на Црвена Младина Во рамките на Младинскиот Форум за Развој „МОСТ на иднината”, (кој

Read more

Проблемите и барањата на студентите се развлекуваат многу години наназад

Во своето гостување за ТВ 24 вести, студентката Милица Давчева која во едно и е дел од Студентскиот Отпор во

Read more