Членови на УМС спремале физички напад на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина

Во Фејсбук статус, Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина, сподели порака стигната до него, за разговор помеѓу членови на

Read more

Здравевски: Мамо ова беше за тебе

Фејсбук статус на Петар Здравевски – уапсениот активист на Црвена Младина Момчето кое беше уапсено за време на Протестот против

Read more

Јован Јанев: 20 специјалци за двајца студенти – за убијците ништо!

Фејсбук статус на Јован Јанев – член на Црвена Младина По вчерашните протести, јас и мојот другар и соборец Петар

Read more

(Видео) Апасиев: Ослободени активистите на Црвена Младина – тука не постои држава

Изјава на претседателот на #Левица – Димитар Апасиев пред полициска станица Беко Веднаш по завршувањето на денешните протести за сомнежи дека на

Read more

Двајца членови од младината на Левица уапсени по протестот за убиствата на Онкологија

Веднаш по завршувањето на денешните протести по скандалот дека на Клиниката за онкологија се крадела терапија за болни од карционом,

Read more

Јован Јанев: Милионите се потрошни – идеалите се вечни

Обраќање на Јован Јанев, модератор на Црвена Младина – Штип во склоп на првиот Летен Камп “2 Август” организиран за

Read more

Летен камп за идеолошка надградба на политичкиот подмладок на Левица

Подмладокот на Политичката партија Левица деновиве организира летен камп за идеолошка надградба на своите најмлади членови. Летниот камп „2 Август”

Read more

Јанески: За зачувување на државата треба cojones, инаку не ја заслужуваме!

Фејсбук статус на претседателот на Црвена Младина – Марио Јанески. „Едната битка е добиена, ама допрва следува војната… Уставни измени

Read more

(Видео) Во пресрет на седницата за уставни измени, Црвена Младина порачува: Бугари во Устав под било кој услов е предавство!

Од Црвена Младина во пресрет на седницата за уставни измени повторија дека внесуањето на Бугарите во Уставот под било кој

Read more

(Видео) Имињата на 300 загинати партизани поставени во Чаир пред посетата на Албин Курти

Соопштение на Црвена младина Во предвечерието на официјалнатото преименувавње на улицата “Втора Македонска Ударна Бригада” во “Адем Демачи” со присуство

Read more

Црвена Младина на меѓународен анти-империјалистички камп во Белград

Соопштение на Црвена Младина Секретарот на младинската организација на Левица – Црвена Младина, Кристијан Димков, учествуваше на анти-империјалистичкиот CENA камп

Read more