Ангеловски: Водена од профит, ФФМ ја уништи македонската фудбалска репрезентација

„Грузија вечерва заслужено слави. Ја победи Грција и испиша историја. Пласман на ЕУРО 2024 година, откако во минатото финале на

Read more

ФК Брегалница – Делчево нема повеќе да настапува и тоа за 100 годишнината од своето постоење

Реакција на ЛО Левица Делчево ФК Брегалница повеќе нема да може да настапува за Трета Лига Исток и тоа за

Read more

Бугарите купија фудбалски клуб во Македонија!

Виктор Стојанов откри дека тимот е од Третата лига, а идната сезона ќе се вика „Јунак“ Намерно нема да го

Read more

(Видео) Левица – Сектор спорт: Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Реакција на Левица – Сектор спорт Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска

Read more

Повеќе од 6.500 мигрантски работници загинаа во Катар откако е назначен за домаќин на Светското фудбалско првенство 2022

Повеќе од 6.500 работници мигранти од Индија, Пакистан, Непал, Бангладеш и Шри Ланка загинаа во Катар откако тој го доби

Read more

Македонија со победа против Италија во првиот бараж натпревар за Светското првенство Катар 2022

Вечерва стартуваше натпреварот во првиот бараж натпревар за Светското првенство Катар 2022, каде репрезентацијата на Македонија ја совлада екипата на

Read more

Македонската репрезентативка Гентјана Рочи прогласена за најдобар играч

Гентјана Рочи е 27 годишна македонска фудбалерка која игра на позицијата напаѓач, таа моментално го носи дресот на КуПС во

Read more

(Видео) Македонската фудбалска репрезентација “Воини” – Краткометражен филм за Европско 2020 на Мартин Пресилски од Прилеп

„Тоа што ние го сонувавме, вие го остваривме!“ – Приказна што пред само 5 години личеше на недостижен сон.Краткометражен филм

Read more

Добредојде мајко Македонијо во Европа без вeтo, Европа за сите

Говорот на македонските коментатори пред почетокот на мечот повторно ја наежија цела Македонија. „Добар ден мајко Македонијо. Добредојде во Европа,

Read more

Грчки реакции против употребата на Македонија од ФФМ и македонските коментатори

Вчера, Македонската Фудбалска Репрезентација го забележа своето деби на големото европско фудбалско натпреварување. Но, како и за се останато, на

Read more