Од приватизацијата на „Треска“ останавме без 24 плати, неплатен стаж и ускратени за правото на пензија

Се собравме овде да го искажеме револтот до Стечајниот управник и до целата Власт. Значи, од 2005 година сме во

Read more

(Видео) Јанков: Денационализацијата кај фабриката „Треска“ е организиран криминал

Членот на Централниот Комитет на #Левица – Андреа ЈАНКОВ, во емисијата „Тешки муабети” истакна дека при денационализацијата на земјиштето кај

Read more

(Видео) Левица е против ДУП-от кај Треска

 Дел од гостувањето на членот на Централниот комитет – Андреа Јанков во емисијата ,,Тешки муабети”: Став на политичката партија Левица

Read more

(Видео) Јанков: Градоначалник кој се плаши да оди на суд кога смета дека е во право не треба да биде градоначалник

Архитектот и член на Централниот комитет на Левица, Андреа Јанков, во денешната епизода на Тешки муабети го коментира деталниот урбанистички

Read more

Јанков: Нови 33 илјади жители ќе се населат со изградба на зградите кај Треска

 Дел од гостувањето на членот на Централниот комитет на #Левица – Андреа Јанков во емисијата ,,Тешки муабети”:  ,,2012 година се носи Генералниот

Read more

Има ли последици за граѓаните заради вдишувањето на димот од пожарот кај „Треска“

Пишува Александар Панајотов, член на Левица – Зелен сектор. На 14-ти и 15-ти овој месец, Скопје и скопјани беа сведоци

Read more

Левица: Надлежните констатирале дека пожарот кај „Треска“ не предизвикал загадување на воздухот

Реакција на Политичката партија Левица. Од Државниот инспекторат за животна средина пред два дена објавија дека при извршениот увид, било

Read more

Герасимовски потврди: На местото од изгорената “Треска” ќе се градат згради

Ден по пожарот во фабриката „Треска“, истражните органи откриваат како настанал пожарот. Полицијата на терен никој не пропушта внатре во

Read more

Левица: Град Скопје, Општина Сарај и Владата обединети во уништувањето на езерото Треска

„Работниците во 1978 година солидарно и преку самопридонес го изградија езерото Треска, објектите и камповите околу него. Последните десетина години

Read more

Левица: Богдановиќ користи гужва пред крајот на мандатот за уште неколку „бонбона” бизниси

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Центар „Случајност или не, токму пред завршетокот на мандатот на градиначаникот

Read more

Владата не ги прима на средба – стечајците од Треска се заканија со блокирање на фабриката

Некогаш движечка сила во својата индустрија, денес само бледа меморија на тоа што некогаш била оваа фабрика. „Треска” во своите

Read more