Левица: Со отворањето на клубови на УЧК се врши сериозна повреда на уставниот поредок во Македонија

Реакција на Левица – ЛО – Тетово Отворањето на клубови во Тетово и невладини организации за величење на паднатите борци

Read more

За носителот на советничката листа од ДУИ во Тетово не се важни недостигот на вода за пиење и патиштата, туку ЕУ- насоката на РМ

Спроти локалните избори за Совет во Општина Тетово закажани за 20 ти август, за носителот на советничката листа од ДУИ,

Read more

Пратениците Апасиев и Крмов во Тетово со кандидатите од советничката листа на Левица

Соопштение на политичката партија Левица Претседателот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов вечерва беа на средба

Read more

Левица: 130 милиони евра народни пари за фамилијата Дестани блиска до ДУИ

Реакција на политичката партија Левица Камен темелникот за наводната фабрика за електрични возила и најавата на Артан Груби за државна

Read more

Левица: Како советници заедно ќе работиме за спречување на штетните политики со транспарентно и отчетно работење на локалната самоуправа

Левица како политичка партија на претстојните локални избори за Совет на Општина Тетово со своја кандидатска листа ќе ја бара

Read more

Левица: Листата со кандидати за советници во Општина Тетово е официјално одобрена

Соопштение на ЛО Левица – Тетово по повод на престојните избори за Советници во Општина Тетово Во пресрет на локалните

Read more

Исмаил: Неистакнувањето на државното знаме во Тетово разгорува етничка омраза

Градоначалникот Касами, по повод големиот празник за Тетово. каде се чествува поставувањето на Рифат Јашари (основач на УЧК), го накити

Read more

Родилка од Тетово која едвај преживеала ја сподели својата потресна сторија

На својот фејсбук профил, родилка од Тетово која едвај преживеала ја сподели својата потресна сторија. Во прилог Ви го пренесуваме

Read more

(Видео) Ми се зaкaнуваа дека ќе ме yбиjaт: He верувам дека имаше само 14 луѓе, ми бараа митo за да се грижат за брат ми – имаше наредба да се затвори бoлницата

Ибин Емшиу во трагедијата во тетовскиот ковид-центар ги загуби својот татко и брат. Решен е правдата да ја бара до

Read more

Си играат држава, си играат со нашите животи и релативизираат после секоја трагедија

Статус на Весна Кираџиева – Кандидат за градоначалник на Општина Аеродром „Психопатски убијци! Ете тие си играат држава, си играат

Read more

Левица Тетово: Ученици во училиштето „7 marsi” – поранешно „Братство” во село Милетино, учат во услови како од минатиот век

Денес, Локалниот Огранок на Левица – Тетово реагираше за катастрофалната состојба и нехуманите услови на училиштето, во кои учат учениците

Read more