Министерот за образование Јетон Шаќири планира да направи хаос во велешката гимназија

Фејсбук статус на Димитар Абрашев – советник во Велес од Политичката Партија Левица Министерство за образование односно Министерот Jeton Shaqiri

Read more

Итроштина или лудило

Пишува: Славко Митевски – член на Советот на општина Карпош од Политичката Партија Левица Јас како член на советот на

Read more

Коњановски со нула проекти нема да добие поддршка за ново трошење на народни пари

Реакција на ЛО Левица Битола Политичката партија Левица нема да партиципира во мнозинството на локалната самоуправа и нема да гласа

Read more

Митевски: ДПМНЕ глуми борба против спорниот ДУП кој сами претходно го имаат изгласано

Фејсбук статус на Славко Митевски – Советник во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Помина уште една седница на општината

Read more

Едногласно прифатена иницијативата на Левица за враќање на мошите на Панко Брашнаров

Соопштение на ЛО Левица Велес Иницијативата за враќање на моштите на народниот учител Панко Брашнаров, предложена од советничката група на

Read more

Интервју со Мустафаоглу – ДПМНЕ манипулира и ги изигрува бранителите во Ѓорче Петров

Дарја Мустафаоглу е идна правничка и советничка во Општина Ѓорче Петров од редовите на Политичката партија Левица. Со неа имавме

Read more

ДПМНЕ и СДСМ во натпревар кој ќе поднесе повеќе тужби до советниците од Левица

Претседателот на Политичката партија Левица, минатата недела на Седницата за советнички прашања, зборуваше за притисоците кои се прават врз членовите

Read more

Видео: Реализирана уште една социјална мерка во Град Скопје по барање на Левица

Обраќање на Kaтерина Јовановска Советничка на Левица во Град Скопје: „Потребата од носење на оваа одлука е нерамноправниот третман при

Read more

Левица – Карпош победи во уште една битка со урбаната мафија

На денешната седница на Советот на Општина Карпош, каде не присуствуваа советниците од редовите на СДСМ и ГРОМ, беше изгласана

Read more

(Видео) Одбиена предлог-одлуката за зголемување на данок на имот

Реакција на ЛО Левица Богданци (Во видеото подолу – прилог дел од излагањето на советникот Тодоров) Како точка на дневен

Read more

Општина Велес го има убедливо најскапиот претседавач на Совет

Фејсбук статус на Игор Смилев – советник од Левица во Општина Велес ОПШТИНА ВЕЛЕС го има убедливо НАЈСКАПИОТ претседавач на

Read more