На Македонија ѝ се потребни работници, а не војници, вели министерката

Нема зголемена безбедносна закана, ниту финансиска оправданост за враќање на задожителното служење на воениот рок во Македонија, смета министерката за

Read more

Руските дипломати кои беа протерани, се мешале во стратегиските интереси на Македонија

На 12 септември беа протерани од земјава тројцата руски дипломати кои наводно работеле спротивно на дипломатските правила на државата и

Read more

Петров: Една од најпаметните одлуки во животот ми беше што си заминав од АРМ

Фејсбук статус на Никола Петров, Координатор на Левица – Земјоделски сектор Една од најпаметните мои одлуки што сум ја донесол

Read more

Славјанка се закани на Путин: Русија го наруши мирот во Европа, заложба на сите е да се брани меѓународниот поредок

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска имаше работен состанок, со фокус на клучните одлуки од Самитот на НАТО во Мадрид.

Read more

Чии синови ќе праќаш да гинат Славјанке?

Фејсбук статус на Мартин Јованоски. Славјанка ќе праќала војска во Украина ако НАТО тоа го побара… Чии синови ќе праќаш

Read more

Конфликт во срцето на Европа нема да биде од корист за никого од европските народи

Статус на Реџеп Исмаил (Хактан) – член на Президиумот на Левица. Додека Франција и Германија, независно од НАТО алијансата (САД

Read more

Апасиев до Ковачевски: Вие потекнувате од омразената црвена буржоазија и династискиот систем на владеење во СДС

Пратеникот Димитар Апасиев од Левица на денешната седница во Собрание истакна низа критики за новиот состав на Владата, при што

Read more

(Видео) Борислав Крмов за етничка припадност во лични карти – гостин во 24 Анализа

Пратеникот од Левица, Борислав Крмов во своето гостување во „24 Анализа” зборуваше во однос на предлогот на БЕСА за воведување

Read more