За СДС и ДПМНЕ да одработат за северна, граѓаните без право за слободно движење

Министерството за внатрешни работи предводено од ДПМНЕ, со сила, предавнички и надвор од здравиот разум со шокантна објава ја информираше

Read more

Сопругот на претседателката на второстепена комисија Даница Чадиева ангжиран како адвокат во болница во Велес

Државната комисија во управна постапка, во чија надлежност е решавање на жалби на граѓаните, е целосно УЗУРПИРАНА и девалвирана од

Read more

Левица: Чадиева наместо да штити од дискриминација – дискриминирала работник на работно место

Неспособноста на кадрите на владејачката СДС најдобро се отсликува преку работата на претседателката на Државната комисија за одлучување во управна

Read more

Левица: Пратениците украле 320.000 евра за патни трошоци додека народот одвај преживува

Додека обичниот македонски граѓанин живее во невидена сиромаштија и едвај ги задоволува основните потреби за живот, пратениците од жироката коалиција

Read more

Мојсоска: ДПМНЕ конструктивноста со ДУИ и СДС си ја наплаќа од државниот буџет

Ако досега не ви беше јасно зошто ДПМНЕ: Нивните градоначалници со повторувачки статуси ќе ви објаснат. Ете, како колективно се

Read more

Јанчев: Патот на Џафери до премиерското столче е поплочен од ДПМНЕ и СДС

Таљат Џафери за време на масакрот кај Вејце е дежурен командант во касарната во Тетово, веднаш потоа дезертира од АРМ

Read more

(Видео): Левица со сите сили спречува шверцерат во Собрание

Реакција на политичката партија Левица На собраниската седница, двајцата пратеници на со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час

Read more

СДС-ДУИ-ДПМНЕ против Левица: Спремни со физичко насилство врз пратеници да ја рушат демократијата

Реакција на политичката партија Левица Ја информираме јавноста дека на денешната пленарна седница на Собрание, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се

Read more

Негативен извештај од Европската Комисија и во делот на земјоделството и руралниот развој

Европската Комисија го испорача годинешниот извештај за сработеното на Владата на СДС и ДУИ, кој во сите области нотираше негативни

Read more

(Видео) ДПМНЕ и СДСМ туркаат катастрофална промена на Деловникот: Во иднина ќе нема опозиција!

Понудената промена на Деловникот која власта и опозицијата сакаат насилно да ја протиркаат во Собрание е крајно штетна и опасна,

Read more

Со измените на Кривичниот законик на Мерко му застаруваат 15 истраги за корупција!

Со скандалозната измена на Кривичниот законик, кој СДС го протна со шверцување на европско знаме, најкорумпираниот градоначалник од ДУИ се

Read more