Левица: Грција и Бугарија можат да ги оспоруваат симболите на македонските пари

Реакција на Политичката Партија Левица Непосредно пред потпишувањето на Протоколот за велепредавство, гувернерката Ангеловска-Бежовска оствари средба со директорката на Меѓународниот

Read more

Протоколот ја остварува вековната заложба на Бугарија – “еден народ, две држави”

Фејсбук статус на Јован Крајевски, Координатор на Левица – Сектор политичка економија Ова е можеби и најопасниот пасус од целиот

Read more

Јанчев: Според Владата Македонците во соседните држави зборат бугарски дијалект

Фејсбук статус на Саше Јанчев – член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Гевгелија Северните бугарски администратори,

Read more

Преку методи на инфилтрација Бугарија ќе се обиде да завладее со Македонија

Фејсбук статус на Никола Петров – Координатор на Левица – Сектор туризам Истражувајќи малку на интернет за тоа дали на

Read more

Левица: Според протоколот идеите на АСНОМ се злосторнички а Македонија треба да биде бугарска колонија

Реакција на Политичката партија Левица На 17-ти јули 2022 година, потпишан е протоколот од Вториот состанок на Заедничката меѓувладина комисија

Read more

Протоколот со бугарија е класична капитулација на македонската Влада

Фејсбук статус на Игор Смилев, член на Централниот Комитет на Левица и Советник во Општина Велес Протоколот со Бугарија е

Read more

Во протоколот има 17 задачи за Македонија и само 2 за Бугарија

17:2 e резултатот од неофицијалната верзија на протоколот. 17 обврски презема Македонија, 2 обврски презема Бугарија и тоа само во

Read more

Апасиев: Се што Бугарите не успеале за време на окупацијата, го постигнуваат сега

Додека во јавноста протекуваат детали од билатералниот Протокол со Бугарија на бугарски јазик, македонското МНР не го објавува, обвинувајќи ги

Read more

Протоколот кој се крие од јавноста ќе биде објавен по неговото потпишување потврди Адеми

Претседателот на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми, кој е пратеник од редовите на ДУИ, на денешната прес-конференција сподели дека

Read more

Апасиев најави дека можно е утре да се потпише протоколот

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, во својата вчерашна изјава за „Инфомакс“, кажа дека можно е Владата утре да го потпише

Read more