Оставени кабли на полицијата пред ОЈО

На денешниот протест поради скандалот кој се случи на Клиниката за Онкологија во Скопје, протестантите оставија кабли на полицијата пред

Read more

(Фото) Крвави пари и крвави инфузии оставени пред Владата!

Торба со крвави пари и крвави инфузии оставија луѓето кои и денеска протестираат поради скандалот кој се случи на Клиниката

Read more

Левица: Ги поддржуваме протестите на пензионерите ширум Македонија

Соопштение на Левица – Социјален Сектор Левица изразува поддршка на протестите што беа организирани од страна на пензионерите ширум Македонија.

Read more

(Видео) Левица: Шест години предавство – Шест години безрезервна борба

Од Политичката партија Левица објавија видео посветено на шестгодишната борба на македонскиот народ против квислиншкиот „Договор за добрососедство“ со Бугарија

Read more

(Видео) Левица со народот: Не за рудниците на смртта!

Соопштение на Политичката Партија Левица #Левица останува до крај во борбата на народот за заштита на животната средина на југоистокот на

Read more

Кираџиева: Црвената револуција против бугаризација на Македонија

Пишува: Весна Кираџиева, членка на Централен комитет на Левица Минатата година, овој период (02-16. јули 2022г.), во полн ек марширавме

Read more

Тамара Јованов: Сите групи на протестирачи треба да се обединат во еден сенароден протест

Владата на СДСМ и ДУИ постојано донесува одлуки спротивни од волјата на граѓаните, додека пак инфлацијата и нефункционалниот систем секојдневно

Read more

(Видео) Мециновиќ: Радикалноста е оправдана, тогаш кога конвенционалноста е заболена

Во емисијата „Тешки муабети“ на Инфомакс Порптаролот на Левица – Амар Мециновиќ зборуваше за протестите против францускиот предлог, кои минаото

Read more

Протест: Стоп за урбаната мафија – Не сакаме згради во Лисиче

Со балони, свирчиња и тапани, жителите на скопско Лисиче вчера излегоа на протест против новиот Детален урбанистички план кој го

Read more

ВМРО-ДПМНЕ го повлекло членството кога се радикализираа протестите против францускиот предлог

Во вчерашната емисија на „Тешки муабети”, новинарот Александар Митовски сподели информација дека кога се радикализираа протестите пред Владата против францускиот

Read more

Масовните протести во Франција против пензиската реформа продолжуваат

На вчерашниот десетти протест против пензиската реформа ширум Франција учествуваа 740.000 луѓе, додека пак само во во Париз имало 93.000

Read more