Кираџиева: Потписи „на стероиди“

Кандидатката за претседател на Р. Македонија од Левица, професорката Билјана Ванковска во рок од една недела ја исполни потребната квота

Read more

Со однапред познат, еден кандидат, од ДПМНЕ велат имале најтранспарентна конвенција?!

Најтранспарентната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, велат од говорница, коментира Билјана Ванковска, алудирајќи на начинот на кој од најголемата опозициска партија го

Read more

Засега петмина од кандидатите обезбедија потписи

Податоците на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчера покажуваат дека од вкупно 11 кандидати уште шест ги немаат потребните

Read more

Ванковска: Ќе понудиме агенда од која некои амбасади ќе се вознемират

Генерално прашањето на мирот на стабилноста зависат од една сосем различна антимилитаристичка верзија на светот и ние сме тргнати во

Read more

Македонија не смее да биде колонија

Некогаш левичарите беа глобалисти, додека конзервативците беа суверенисти, сепак, денеска позициите се дијаметрално спротивни, констатира професорката Билјана Ванковска, кандидат на

Read more

Дали Русија „повторно“ се замеша во изборите во САД? Путин го преферира Бајден за претседател

Русија ќе работи со кого и да изберат Американците, но има свои преференции, рече Владимир Путин. Москва има претпочитан исход

Read more

Левица ја фрли ракавицата на буржоаските партии – Проф. Ванковска за кандидат за Претседател

Левица им фрла ракавица во лице на буржоарските партии и влегува Во Борба на претседателските избори! Во овој историски час,

Read more

Крмов: Зошто бегаш од народот Претседателе Пендаровски?

Во јавноста вчера протекоа информации од кабинетот на Пендаровски дека прославата на Илинден ќе се одржи на платото во Вила

Read more

Путин ужива поддршка од над 81% кај руските граѓани

Серускиот центар за проучување на јавното мислење, (ВЦИОМ) спроведе истражување за тоа каква доверба ужива рускиот Претседател Владимир Путин кај

Read more