Апасиев: Да знаат дека ги чека пекол во Собранието со нашите борбени пратеници

Лидерот на политичката партија „Левица“ Димитар Апасиев соопшти дека имаат освоени шест пратенички мандати на парламентарните избори и дека очекуваат

Read more

Мик Волас: Ни требаат луѓе како Билјана Ванковска кои ќе работат за мир и ќе се спротивстават на милитаризацијата!

Следи неговата поддршка за професорката Билјана Ванковска за Претседател на Република #Македонија: – „Јас сум Мик Волас, Пратеник во Европскиот

Read more

До полноќ партиите и коалициите треба да ги достават листите со пратеници до ДИК

Најдоцна до полноќ политичките партии и коалициите треба да ги достават листите за пратеници до Државната изборна комисија (ДИК) за

Read more

Левица: Пратениците украле 320.000 евра за патни трошоци додека народот одвај преживува

Додека обичниот македонски граѓанин живее во невидена сиромаштија и едвај ги задоволува основните потреби за живот, пратениците од жироката коалиција

Read more

Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од Апасиев и Левица

Претседателот на Собранието Талат Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од пратениците на Левица, Ова го соопшти Димитар Апасиев

Read more

Државата во тотален хаос – Пратениците на СДСМ и ДПМНЕ драматизираат и дефокусираат со непостоечки проблеми

Кој ќе одговара но и кој тргувал со животите на онколошките пациенти и дали надлежните органи ќе превземат нешто за

Read more

Додека се веат знамиња на Голема Албанија сред Тетово…

Фејсбук статус на Борислав Крмов – пратеник од Политичката Партија Левица Додека претставниците на „дискриминираното“ малцинство лабаво си веат знамиња

Read more

(Видео) Во Бугарија има Македонци и ништо не правиме – тука едвај има Бугари

Дел од историскиот говор на претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за уставните измени: ,,Ѓорги Димитров, еден комунист дозволи моштите на

Read more

(Видео) За ЕУ Западен Балкан е зоолошка градина

Дел од историскиот говор на претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за уставните измени: ,,Се поставува прашањето, ЕУ наспроти Западен Балкан.

Read more

(Видео) Апасиев: Со двоцифрен број пратеници Левица ја одзема моќта на уценување од ДУИ

Изјава на: Проф. д-р Димитар Апасиев, претседател на Левица во ,,Аргумент плус’’ на ТВ 24. „Да не беше Левица со

Read more

(Видео) Крмов откри дека се подготвуваат предвремени избори заедно со уставните измени

Во вчерашното гостување, нашиот пратеник Борислав Крмов откри дека во Собранието забрзано се ставаат заостанати седници на дневен ред, што

Read more