Сега најубаво се гледа зошто предизборните коалиции мора да се забранат

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката Партија Левица Сега најубаво се гледа зошто предизборните

Read more

Пратениците од СДСМ францускиот предлог го бранат во отсуство

Пратеникот од Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев на својот фејсбук профил објави дека пратениците од СДСМ не присуствуваат на собраниската

Read more

(Видео) Крмов до Џафери: Монархија ли е ова?!

Процедурално обраќање на пратеникот Борислав Крмов „Јас побарав процедурално, а Вие ми го ускративте тоа деловничко право. Да, Вие давате

Read more

Марија Костадинова од Гевгелија телефонски рече дека ќе гласа ЗА ‘‘Францускиот‘‘ предлог

Фејсбук статус на Саше Јанчев – советник во Општина Гевгелија од Политичката Партија Левица Ја добив на телефон пратеничката Марија

Read more

Апасиев: Кампот од пред Влада да се пресели пред Собрание – Ние од внатре, вие од надвор!

Пратеникот и лидер на Левица, кој е еден од носителите на авангардата во протестите против „францускиот предлог“ за бугаризација на

Read more

(Видео) Апасиев: Џафери две години не дозволува расправа за бугарските национал-шовинистички претензии

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев до претседателот на Собранието, Талат Џафери „На 21.10.2020 година, значи пред скоро две години,

Read more

Во време на криза, патните трошоци на пратениците мора да се скратат

Адвокатот Глигор Ќатоски од иницијативата „Доста е“, реагираше на својот фејсбук профил во однос на енормните суми на патните трошоци

Read more

Апасиев: Со заклучувањето на пратениците Талат стори кривично дело

На вчерашната Седница во Пленарната сала на Собранието на Република Македонија, од страна на Спикерот Талат Џафери беа заклучени голем

Read more

Левица: Пратениците денес да го изгласаат предлогот за намалување на времетраењето на договорите на определено време

Од политичката партија Левица утринава излегоа со соопшение во кое ги повикуваат сите пратеници во Собранието на Република Македонија, да

Read more