(Видео) Премиера на првиот предизборен спот за Парламентарни избори 2024

Политичката Партија Левица го објави првиот предизборен спот за Парламентарните избори 2024 година. „Со децении веќе доаѓаат со план за

Read more

Иницијативата на Бујар Османи за излегување од идејата за Отворен Балкан е удар на секој обид за функционално помирување и поврзување на земјите од регионот

– Изјава на претседателскиот кандидат од Политичката Партија Левица, Билјана Ванковска за порталот МКД по повод Резолуцијата за Сребреница ко

Read more

Миротворци, државници, чудотворци

Според Достоевски, основните столбови на Власта се: чудото, тајната и авторитетот. Арно ама вакво чудо какво што се случува во

Read more

ДУИ во име на НАТО – фундаментализмот енергетски ќе ја поробат Македонија – пратениците на Левица се против штетните предлог – закони за нови централи!

За денешната собраниска седница, поднесени се четири предлог-закони во скратена постапка, кои се подеднакво погубни за енергетската независност на Македонија

Read more

Сопругот на претседателката на второстепена комисија Даница Чадиева ангжиран како адвокат во болница во Велес

Државната комисија во управна постапка, во чија надлежност е решавање на жалби на граѓаните, е целосно УЗУРПИРАНА и девалвирана од

Read more

Во новиот оглас на национални шуми – подружница „Бигла‘‘ Демир Хисар нема место за Македонци

Деновиве ЈП Национални Шуми објави јавен оглас за над 300 работни места ширум подружниците во Република Македонија. Освен тоа што

Read more

Советниците на Левица за ДУП-от Алумина: Мимикрија на урбанистичката мафија – Карпош не е Дубаи

Антропол: Веќе некое време е актуелен ДУП-от за Алумина и јавноста особено Карпошани верувам дека најмногу ги интересира на кој

Read more

Илегална албанска паралелка во село без Албанци

Во општина Чашка со одлука на МОН, министерот Јетон Шаќири отвори албанска паралелка која при тоа не ги исполнува условите

Read more

(Видео) Уште некој верува дека ДПМНЕ нема да коалицира со ДУИ?

Трета опција објавија видео на кое новинарот Горан Момировски во емисијата „Само вистина‘‘ на Канал 5, јавно кажува дека не

Read more

Јована Мојсоска – Шеф на Републичкиот изборен штаб за претстојните Парламентарни избори 2024

Од Политичиката Партија Левица објавја дека генералниот секретар на #Левица Јована МОЈСОСКА е назначена за Шеф на Републичкиот изборен штаб

Read more

Директорка во МОН блиска до Зеав е одговорна за срамот со учебниците по математика

Последниот скандал со срамната математичка грешка повторно го разоткри неспособното работење на ПЕДАГОШКАТА служба при МОН, Секторот за учебници и

Read more