Слободен печат: Сестрата крадела цитостатици од Онкологија и посредувала за фалсификувани сертификати

Преку рацете на медицинската сестра од Клиниката за онкологија, А.О. не поминувале само украдените цитостатици од болните од рак, туку

Read more

Кои се барањата на денешните протести

– Протестите против убиствата на Онкологија продолжуваат денес, а протестирачите не се откажуваат од барањето правда за жртвите. Организаторите побараа

Read more

Поради измените во КЗ преиначено делото на екс-директорот на Онкологија

Обвинителството го преиначи кривичното дело за кое го гонеше екс-директорот на Клиниката за онкологија доктор Нино Васев, за случајот со

Read more

Нека нашиот гнев и одлучност да се избориме за правда им одѕвонува во секој момент

Фејсбук статус на Александар Панајотов Суштината на овој протест е скандалот кој предизвикува ужас и гадење, скандалот на клиниката за

Read more

Левица повторно го поддржа граѓанскиот протест

Вчера, народот повторно и во континуитет го изразува своето незадоволство од грозоморните случаи и бара прабда за онкологија, трагедијата со

Read more

Јавни личности го поддржуваат и денешниот протест „Правда за жртвите на Онкологија“

Денес, честврта недела по ред продолжува серијата протести „Против убиствата на Онкологија“, каде главна порака на протестирачите до властите и

Read more

На денешниот протест за Онкологија се бара правда за жртвите од модуларната болница и малата Јана

Протестот најавен за денес ќе започне од Влада ќе продолжи пред зградата на Министерството. Од неформалната група Протест против убиствата

Read more

ВМРО-ДПМНЕ го загушува отпорот како што праќаше пораки да не се бојкотира референдумот

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши народните протести, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица, Борислав

Read more

Ахмети одби да одговори за средбите меѓу Мицкоски и Заев

Интервјуто на Али Ахмети стана актуелно откако ВМРО-ДПМНЕ се повика на неговата изјава дека Мицкоски не барал измени за Кривичниот

Read more