Трета недела по ред продолжува серијата протести „Против убиствата на Онкологија“

Денес, трета недела по ред продолжува серијата протести „Против убиствата на Онкологија“, каде главна порака на протестирачите до властите и надлежните

Read more

„УЛТРА“ скандал – Клиниката за Онкологија нема евиденција за починати пациенти дома

Објава на Протест против жртвите на Онкологија Клиниката за онкологија ги води како живи пациентите кои што некогаш се лекувале

Read more

Правда за жртвите – Нов протест во понеделник

Соопштение на неформалната група за Протест против убиствата на Онкологија Повторно Ве повикуваме на протест во понеделник пред Влада, заедно

Read more

Истрагата против поранешна директорка на Онкологија запрена – Обвинителството не нашло докази

Истрагата на обвинителството не собрала дозволно докази дека поранешна директорка на Клиниката за Онкологија сторила кривично дело и финансиски малверзации

Read more

Левица бара одговор за кривичната истрага против поранешната директорка на Клиниката за Онкологија поставена од ДПМНЕ

Реакција на Политичката партија Левица Скандалозните информации кои излегоа во јавност за работењето на Клиниката на Онкологија целосно го разобличи

Read more

Оставени кабли на полицијата пред ОЈО

На денешниот протест поради скандалот кој се случи на Клиниката за Онкологија во Скопје, протестантите оставија кабли на полицијата пред

Read more

(Фото) Крвави пари и крвави инфузии оставени пред Владата!

Торба со крвави пари и крвави инфузии оставија луѓето кои и денеска протестираат поради скандалот кој се случи на Клиниката

Read more

Поранешната директорка Симонида Црвенковска која беше под кривичен прогон сеуште работи на Клиниката за Онкологија

На неформалната група „Протест против убиствата на Онкологија“ споделија дека поранешната директорка Симонида Црвенковска која беше под кривичен прогон се уште

Read more

Левица: Поддршка за денешниот протест за случајот со онкологија

Соопштение на политичката партија Левица Денеска, за пред Владата на Република Македонија со почеток од 18 часот повторно на социјалните

Read more

Нека стои овде мојот ангел, да се види убавината која ја убивте: Мајка со потресно сведоштво

Жаклина Стефанова се обрати до нашата редакција и не’ замоли да ја објавиме нејзината страна од приказната, откако пред 14

Read more

Богевски: Умираат луѓе кои немаат пари за мито и оние кои немаат врски

Круме Богевски е Координатор на Левица – Здравствен сектор, советник во Општина Кавадарци од редовите на Политичка партија Левица. Во

Read more