Левица дел од конференцијата „Дијалог Азија-Европа: градење иднина заедно“

Соопштение на Левица – сектор надворешна политика и безбедност Во рамките на организацијата на Светскиот младински фестивал, кој се организира

Read more

Мециновиќ: Западот се однесува со Македонија како со потчинети

Левица ќе води поинтелигентна надворешна политика, Македонија ќе добие алтернатива, изјави портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, во емисијата „Тешки муабети“

Read more

Симонов: Дуизираното МНР е заштитнички настроено кон Косово и деструктивно кон Македонија

Кординаторот на Секторот за Надворешна политика на Левица Александар Симонов во интервју за порталот интервју.мк беше запрашан за неколкуте скандали

Read more

Апасиев: Владата воведе санкции на земји кои Османи не знае да ги покаже на карта

Пратеникот и лидар на Левица, Димитар Апасиев на социјалните мрежи сподели дека македонската Влада вовела санкции на земји со кои

Read more

Левица: Мешајќи се во внатрешните работи австрискиот амбасадор врши притисок за бизнис интереси

Реакција на Сектор за Надворешна Политика и Безбедност од Политичката Партија Левица По најавувањето на Предлог-Закон за изменување и дополнување

Read more

Двете партии во односот кон надворешната политика не се разликуваат во ништо

Во вечерашното гостување на емисјата Тешки муабети на веб каналот на infomax.mk, членот на Презедиумот, Реџеп Исмаил Хактан изјави дека

Read more

Сулејман Сојлу: Не го прифаќаме сочувството на САД

Шест лица загинаа, а 81 се повредени во експлозија на улицата Истиклал, за која властите велат дека ја извршил сирискиот

Read more

Симонов: Дали Судската власт ќе се спротивстави на антиевропските политики на Џафери

Фејсбук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика За јавноста стана достапена увертирата од извештајот

Read more

Посетата на Пелоси на Тајван ќе има сериозни последици, вели кинескиот дипломат

Вашингтон ќе се соочи со сериозна одмазда поради посетата на претседателот на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси на Тајван,

Read more

Лавров: Македонија е инструмент на анти-руската игра на Западот

Шефот на руското Министерство за надворешни Работи смета дека Западот веќе подолго време ги „подгрева“ русофобските чувства на Балканот, пред

Read more

Мециновиќ: Левица учествува во подготовката на европски форум на леви прогресивни и зелени сили

Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ вчера гостуваше во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5 телевизија каде зборуваше за актуелните

Read more