Мицкоски најави задолжување од една милијарда евра

Уште  нестанат мандатар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој повеќе од веројатно ќе биде идниот премиер, вечерва најави задолжување на

Read more

Ахмети одби да одговори за средбите меѓу Мицкоски и Заев

Интервјуто на Али Ахмети стана актуелно откако ВМРО-ДПМНЕ се повика на неговата изјава дека Мицкоски не барал измени за Кривичниот

Read more

Мечка: Таче плаќа 400 евра дневно во Грција, Мицика рента вила во Црна Гора, а тие три дена го тегават за Апасиев

Фејсбук статус на Александар Митовски – Мечка Три дена го тегават дека Апасиев за аранжман од 800-900 евра “глумел” лажно

Read more

Левица: Коњановски со скоро 83 милиони денари народни пари го финансира пријателот на Мицкоски – Кочо Анѓушев

Реакција на ЛО Левица – Битола Во изминатите две години Општина Битола го збогатила екс-вицепремиерот за економски прашања и сопственик

Read more

Левица: Широката Влада на Заев ја реализира Мицкоски

Реакција на Политичката партија Левица Вчерашната лидерска средба уште еднаш потврди дека ниту едно национално предавство не може да се

Read more

Aпасиев за Мицкоски: Баба ми да беше жива ќе кажеше не знае кај тера

По т.н. лидерска средба, согласно која ВМРО-ДПМНЕ потклекна уште еднаш и прифати уставни измени за бугаризација на Македонија, реакциите во

Read more

Мицкоски потрошил 40.000 евра – Ковачевски 26,5 илјади евра за рекламирање на Фејсбук

Социјалните мрежи вријат откако се појавија податоци за тоа кој од функционерите од власта и опозицијата, плаќале илјадници евра за

Read more

Апасиев: ДПМНЕ направи салто-мортале со уставните измени, за да им се допадне на странците

Во емисјата „Аргумент плус“ на „Телевизија 24“ гостуваша пратеникот и лидер на Левица Димитар Апасиев, кој ги претстави партиските ставови

Read more

Левица: Тајни средби помеѓу Мицкоски и Ковачевски за исполнување на софиската платформа

Прес-конференција на Амар Мециновиќ – Портпарол на Политичката партија Левица Под нов превез се засилуваат обидите на странските структури за

Read more