Општина Куманово исплатила над милион денари за граѓани каснати од куче

Општина Куманово лани од својот буџет им исплатила 1.290.685 денари (21.000 евра) на граѓани кои ја тужеле Општината бидејќи биле

Read more

Левица: Граѓаните во кумановско оставени без леб

Реакција на Политичката партија Левица Лица со посебни потреби, стари и изнемоштени, пензионери и работници кои својот работен век го

Read more

Левица: Пропаѓа централното градско подрачје во Куманово

Реакција на Левица – ЛО Куманово Изборните ветувања кои ги даде градоначалникот Максим Димитриевски во предизборната кампања не се остваруваат.

Read more

Колку Максо ќе им наплати на Кумановци за шестмесечниот „бесплатен” јавен превоз?

Целокупниот досегашен мандат на квази-патриотот Максим Димитриевски – Максо се состои само од реализација на краткорочни проекти и летни хит

Read more

Димитриевски за бугарскиот клуб: Секоја добронамерна идеја е добредојдена

Провокациите од бугарска страна не престануваат. Најнова нивна провокација од ваков тип е најавеното ново отворање на т.н. бугарски културен

Read more

[Видео] Обезбедување на премиерот се заканува на советник на опозицијата дека “ќе го убие”

На видео кое беше доцна објавено вечерва, се слушаат тензии и расправи во струмичко Ново село. Како што се наведува

Read more