Левица: Коњановски со скоро 83 милиони денари народни пари го финансира пријателот на Мицкоски – Кочо Анѓушев

Реакција на ЛО Левица – Битола Во изминатите две години Општина Битола го збогатила екс-вицепремиерот за економски прашања и сопственик

Read more

Коњановски со нула проекти нема да добие поддршка за ново трошење на народни пари

Реакција на ЛО Левица Битола Политичката партија Левица нема да партиципира во мнозинството на локалната самоуправа и нема да гласа

Read more

Левица: Пратеничките Олга Лозановска и Силвана Анѓелевска од ВМРО ДПМНЕ не гласале за амнестија на уставобранителите

Реакција на ЛО Левица Битола Битолските избранички и пратенички од редовите на ВМРО ДПМНЕ се меѓу нивните осуммина сопартијци, исто

Read more

Трајковски: ДПМНЕ не гласаше за иградба на модерен парк во Битола

Реакција на Гаврил Трајковски, член на Советот во Општина Битола при политичката партија Левица Поинаку и ДПМНЕ во суштина се

Read more

Левица објави видео од масовниот протест во Битола

Политичката партија Левица која беше организатор на вчерашниот протест во Битола, објави свое видео од настанот. Настанот кој се одржа

Read more

Мирен протест на Левица под мотото „Слобода за Ламбе“

“Смрт на фашизмот, слобода на народот!” и “Слобода за Ламбе!” одекнува низ Битола. Илјадници народ се собра да изразат револт

Read more

Левица: Протест за слобода на Ламбе Алабаковски

Соопштение на политичката партија Левица Згрозени од неоврховизмот на актуелната власт и министерот Оливер Спасовски, кој веднаш побара притвор за

Read more

Левица Битола повикува на јавен протест против отварањето на клубот „Ванчо Михалјов“

Соопштение на ЛО Левица – Битола Поради отворањето на клуб под името на еден од промоторите на фашизмот, империјализмот и

Read more

Левица Битола со предлог за бесплатен превоз за социјално ранливите категории, средношколците и студентите

Советниците на Левица Битола на последната седница на Општина Битола преложија бесплатен превоз за социјално ранливите категории, средношколците и студентите.

Read more

Велевски: Во интерес на граѓаните даваме поддршка за реконструкција во Советот на Битола

„Секој жител во Битола кој го дал својот глас е негово легитимно право кое како вовед во целокупната ситуација треба

Read more

(Видео) Герила акција на Левица на Манаки фестивал

Синоќа во Битола започна 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.На овој настан, активисти на Левица одржаа герила-акција,

Read more