(Видео) Крмов: За СДСМ се трошките додека ДУИ владее – Владата создава државна криза

Пратеникот од Левица Борислав Крмов во Собранието. Очигледно е заложништвото на СДСМ од страна на ДУИ, и т.н „европска коалиција“

Read more

Крмов од Кочани – мобилизација против уставните промени

Пратеникот од #Левица Борислав Крмов продолжува со теренските посети на локалните ограноци, и овој пат во Кочани со членството во

Read more

Крмов: Случаите со Мијалков и Бучковски се потврда за 3% доверба во правосудството

Во гостување, пратеникот од Левица, Борислав Крмов, се осврна на ниската доверба во правосудството, каде ги истакна случаите со поранешните

Read more

Крмов до Османи: Кога УЧК убиваше цивили Македонци тоа беше дозволено

УЧК убиваше цивили и цел еден град го остави без вода, ама кога е врз Македонци можеше и беше оправдано,

Read more

(Видео) Крмов: ДУИ го покажува нивниот великоалбански шовинизам и подреденоста на СДС во Владата

 Изјава на пратеникот на Левица, Борислав Крмов, од Собранието на Р.М.  „Балансерот, заедно со Бадентеровото мнозинство се всушност инструменти за

Read more

Крмов: Оваа Влада е „Робин Худ“ – Земаат од сиромашните даваат на богатите

На вчерашната собраниска Седница пратеникот од Левица Борислав Крмов зборуваше за предлог – Буџетот на Владата за 2023 година. Констатирајќи

Read more

(Видео) Крмов против Џафери: Вршите политичка дискриминација врз пратениците од Левица

На денешната пленарна седница, пратеникот Крмов по втор пат се обиде да го стави на дневен ред предлог – Законот

Read more

Ковачевски ја нападна Левица бидејќи го блокира поткупот на медиумите

Новинарските здруженија повеќе од шест месеци предупредуваат дека измените во Законот за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги, значат озаконување на

Read more

Пратениците на Левица поднесоа антипровизиски Закон

Соопштение на Политичката партија Левица Пратениците на Левица во Собранието на Република Македонија, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, поднесоа Предлог-закон

Read more

Крмов: Гробарот на Скопје Ристо Пенов кадар на паразитската елита – ЛДП

Собраниски говор на пратеникот Борислав Крмов, на Седницата за назначување на Ристо Пенов за Министер за Локална самоуправ Ристо Пенов

Read more