(ВИДЕО) Денес протестите ескалираа – лидерот на Левица во првите редови

На денешниот протест против бугаризацијата, тензијата ескалираше кога демонстрантите почнаа со фрлање јајца и тоалетна хартија кон Владата. Меѓу предводниците

Read more

(Видео) Потребно е зајакнување на критериумите за избор на Уставен Судија

Излагање на пратеникот Борислав Крмов за поднесениот предлог – Закон за уставни судии ,,Главната причина за предлагање на овој закон

Read more

Крмов: Очајниците за власт СДСМ бесрамно го заштитија Талат Џафери

Пратениците од владејачката коалиција на СДСМ и ДУИ денес во собранието заедно застанаа во заштита на Претседателот на Собранието Талат

Read more

Апасиев: Со заклучувањето на пратениците Талат стори кривично дело

На вчерашната Седница во Пленарната сала на Собранието на Република Македонија, од страна на Спикерот Талат Џафери беа заклучени голем

Read more

Крмов: Пратениците на ДУИ и СДСМ гласаа против унапредување на работничките права

На денешната Седница на Собранието на Република Македонија на дневен ред пред пратениците се најде предлог-законот поднесен од Левица, согласно

Read more

Крмов: Турците покажаа поголема храброст од комитите на ДПМНЕ

Од Националното координативно тело за пописот на турскиот народ во Република Македонија не ги признава и не ги прифаќа објавените

Read more

(Видео) Крмов: Ако не прекинеме со вазалската политика следи губење на државата

Во дебатната емисија „Само вистина“ пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов зборуваше за надворешната политика која ја води оваа

Read more

(Видео) Крмов: Mакедонија мора да соработува со сите големи сили

Во дебатната емисија „Само вистина“ пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов, дебатираше со поранешниот член на ВМРО-ДПМНЕ, Министер и

Read more

(Видео) Крмов: Интерес за Македонија е воена неутралност

„Јас прво би кажал дека ситуацијата е многу комплицирана, а и во јавноста и со оваа декларација ужасно се поедноставува.

Read more

Крмов: Постоечкото законодавство не ги зaштитува земјоделците туку е про-бизнис ориентирано

На вчерашната прес-конференција пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов, зборуваше за предлог-измените во Законот за земјоделство и рурален развој.

Read more

Пратениците на Левица ќе го бојкотираат годишното обраќање на безгласниот претседател Пендаровски

Соопштение на политичката партија Левица. Ја известуваме македонската јавност дека двајцата пратеници на политичката партија Левица во Собранието на Република

Read more