Ванковска, Ристовски и Јовановска денеска во Карпош

Кандидатката за претседател на #Левица, професорката Билјана Ванковска и кандидатите за пратеници од ИЕ1 Дарко Ристовски и Катерина Јовановска, денес

Read more

Стоименовска: Eдно е сигурно, доаѓаат промени на чело со Левица и со Ванковска

Денес неделно, убав ден за теренска кампања низ Карпош. Неколку години одам на теренски кампањи за избори и можам да

Read more

(ФОТО) Карпошани кажаа не на урбанистичката мафија

На денешниот ПРОТЕСТ ПРОТИВ ИЗГРАДБА НА 17-КАТНИЦА ВО КАРПОШ!! карпошани излегоа да го изразат својот револт против урбаната мафија која

Read more

Левица: Протест против изградбата на 17 катницата во Карпош

Почитувани, Ве повикуваме на протест оваа Сабота, 3 Февруари во 12 часот, против предвидената изградба на 17-катница во Карпош 2

Read more

Левица: Започнува изградбата на спорната 17-катница во Карпош

Иако се уште нема јавна информација за издадена Дозвола за градба, веќе започнува оградувањето и подготовка на просторот! Работниците им

Read more

Изгласан буџетот на Општина Карпош – прифатени конструктивните предлози на Левица

На денешното продолжување на 38мата седница на Советот на Општина Карпош, беше изгласан предлог буџетот за 2024 година, а за

Read more

Ристовски: Подмолни игри на оската градоначалник – инвеститор за Алумина

Антропол: Земјиштето кај Алумина го купи компанијата Пуцко Петрол во сопственост на Асмир Јахоски, кој е син на пратеникот Исмаил

Read more

(Видео) Јанков: ДУП-от за Алумина носи нови 15.000 жители без патна инфраструктура

 Прес-конференција на координаторот на Секторот за урбанизам при #Левица Андреа Јанков: ,,Преку успешни рендери пробуваат да се заташкаат урбанистичките проблеми на оваа

Read more

Ристов: Нема да има гласање за ДУП-от кај Алумина

Пишува: Бранко Ристов – член на Презедиумот на п.п Левица и Претседател на Советот при општина Карпош Претседателот на Советот

Read more

Ристовски: Уште во 2021 година предупредивме за намерите на Јакимовски со Алумина

Во 2021, јас како кандидат за градоначалник на Левица за општина Карпош, заедно со советничката група на Левица – Карпош

Read more

(Видео) Ристов: Се бориме против мала група луѓе кои сакаат да го закопаат Скопје во бетон

„Сведоци сме на уште еден бескрупулозен обид за изигрување на законите, со цел да се остварат бизнис интересите на инвеститорите,

Read more