OОН признаа: Доцнењето на помошта за Сирија е шокантно, вина има и кај меѓународната заедница

Истражната комисија на OОН соопшти дека OОН, сириската влада како и други актери се одговорни за доцнењето во обезбедувањето итна

Read more

Приведени тројца грчки државјани кои во Турција заминале како волонтери во хуманитарните акции

Де факто се приведени тројца грчки државјани кои отишле во областа Дефне во градот Хатај, Турција, како волонтери за поддршка

Read more

Силен земјотрес ја погоди Хрватска, се тресе целиот регион

Во Хрватска денеска кај островот Крк имаше земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала. Според Европскиот медитерански центар

Read more

После земјотресот, Ерменија и нуди мир на Турција

Ерменија е подготвена да го врати мирот во регионот и целосно да ги нормализира односите со Турција, изјави во Анкара

Read more

Сирија – заборавената земја од колективниот Запад

Лекарите по потекло од Сирија кои во Србија го поминаа целиот свој живот, за РТ Балкан ја пренесуваат состојбата во

Read more

Санкциите на САД и ЕУ ја оставија на немилост Сирија

Статус на Круме Богевски – советник на Левица во општина Кавадарци. По синоќешната седница (на општина Кавадарци) на која разговаравме

Read more