Димески: Нема да дозволиме да се исполни желбата на ДУИ, со тивок бојкот да пропаднат изборите

Секој член, подржувач или сипатизер на Левица на 8ми мај ќе земе гласачко ливче и за претседателски избори, а со

Read more

Мкд.мк: Во Чаир активисти одат од врата на врата и ги тераат Албанците да гласаат за ДУИ

Активисти на ДУИ деновиве одат од врата до врата во скопската населба Чаир исклучиво кај граѓани Албанци и граѓани од

Read more

Мојсоска: Усеини уништува антифашистичко наследство додека СДС и ДПМНЕ молчат

Од локацијата кај познатата Бела куќа на ул. ,,Димитар Влахов” бр. 9 во Охрид, од каде бескруполозно беше тргната плочата

Read more

„Долу знамињата, долу“ – Груби не сакаше камерите да ги снимат знамињата на митингот на ДУИ

Долу знамињата, долу! Tргнете се, бре. На десно, пред камерите ниедно знаме!, викаше Артан Груби на албански и на македонски

Read more

Цела година институциите не постапуваат по Решението за уривањето на дивоградбата на Нефи Усеини од ДУИ

Една година институциите не постапуваат по Решението за уривањето на дивоградбата на Нефи Усеини од ДУИ, порачаа од Левица. Помина

Read more

Мојсоска: ДПМНЕ не може да го руши ДУИ, затоа што ДПМНЕ го создаде ДУИ

Ние гледаме како 20 години и СДС и ДПМНЕ молчат пред изблиците на тн албански партии, вели Јована Мојсоска, генерален

Read more

Ова е битка на Албанците против продолжената рака на Русија, вели Мендух Тачи

Ви гарантирам дека Талат Џафери ќе биде премиер на државата уште две години, истакна лидерот на ДПА, Мендух Тачи по

Read more

Владата незаконски го назначила Фератов за директор на просветниот инспекторат

Целосната доминација на ДУИ во власта се потврдува и со најновиот скандал, каде Владата незаконски го назначила Халит Фератов од

Read more

Активисти на Левица со герила акција пред довлечканите членови на ДПМНЕ кај нотарот на ДУИ

Активисти на Левица со да се испрати реалната слика за новоизгласаниот ДУП С3 16, се појавија пред нотарот на ДУИ,

Read more

Ново стара дружба? Груби најави коалиција со Мицкоски

Артан Груби не ја исклучува можноста за коалицирање на неговата партија ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ, но под услов претходно да се

Read more