Само минатото полугодие од училиштата во Македонија се испишани 700 деца

Само минатото полугодие од училиштата во Македонија се испишани 700 деца, предупредуваат од Левица. Од партијата сметаат дека невработеноста, но

Read more

Децата во Појасот Газа трпат психички повреди поради војна, глад, раселување и блокада

Децата во Појасот Газа постојано трпат психички повреди поради војна, глад, раселување и повеќегодишна блокада, соопшти денеска невладината организација „Спасете

Read more

Левица со иницијативи во советите за хуманитарна помош во Газа

Застрашувачки се информациите од Газа, каде за неполн месец, само според официјалните статистики се убиени над 5.000 деца, додека античовечките

Read more

Левица: Додека власта ја сонува ЕУ, децата во градинките јадат скапано овошје

Реакција на Левица – Социјален сектор Откако Левица преку реакција реагираше дека, додека функционерите трошат милиони буџетски средства за бадеми

Read more

Левица: Децата со попреченост и понатаму без образовни асистенти

Реакција на Политичката партија Левица Обезбедувањето образовна асистенција во средните училишта остана заглавена во новиот Закон за средно образование, кој

Read more

Градинките немаат соодветни услови за згрижување на децата

Реакција на Социјален Сектор на Левица Згрижувањето на децата во градинките е многу значаен дел од животот и секојдневието на

Read more

Претседателката на Совет во Општина Битола не ја стави на дневен ред иницијативата на Левица за бесплатни градинки

Фејсбук статус на Гаврил Трајковски – советник од Политичката Партија Левица во Општина Битола Едно време Поинаку бараа да го

Read more

Украинските вооружени сили држат седумнаесет деца како заложници во Донбас!

„Украинските сили држат околу седумнаесет деца како заложници во градот Славјанск во областа Доњецк и планираат насилно да ги одведат

Read more

Аврамоска: Децата во Охрид неколку месеци оставени без соодветна здравствена заштита

Фејсбик статус на Виолета Аврамоска, Модератор на Левица и Советник во Општина Охрид. Веќе не знам по кој пат реагирам

Read more