Ново стара дружба? Груби најави коалиција со Мицкоски

Артан Груби не ја исклучува можноста за коалицирање на неговата партија ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ, но под услов претходно да се

Read more

[Видео] Новиот министер од ВМРО-ДПМНЕ се ракуваше со премиерот Џафери

На денешната собраниска седница, каде за премиер беше избран поранешниот командант на УЧК, Талат Џафери, изостана гласањето од пратениците на

Read more

Левица: Нема притвор за тепачот Беким Незири – функционерите на ДУИ се недопирливи благодарение на СДС и ДПМНЕ

Додека Исмет Гури (поранешен функционер на ДУИ) е во бегство, за Беким Незири судијата Пајазит Пајазити одби да изрече притвор,

Read more

Левица: Дивоградбите во Гази Баба недопирливи веќе два мандати

Уште во 2021 година, екс-градоначалникот од редовите на СДС – Борис Георгиевски најавуваше рушење на дивоградбите, меѓу кои и онаа

Read more

Абрашев: ДУИ-СДС и ДПМНЕ заеднички за формирање на албанска паралелка во Велес

Пишува Димитар Абрашев – Советник во општина Велес при политичката партија Левица Постигнат договор, во Гимназија Кочо Рацин нема да

Read more

(Видео) Мециновиќ: ДПМНЕ очигледно не сака да стане власт

ВМРО-ДПМНЕ очигледно не сака да биде власт, дотолку повеќе што се среќни што СДСМ ќе ги донесе заклучоците од Францускиот

Read more

ДПМНЕ ги поддржува директорите на СДС во училиштата, за возврат се добиваат тендери

До редакцијата на Антропол пристигна анонимно писмо во кое се говори како на последните конкурси за директори во училиштата ДПМНЕ

Read more

ВМРО-ДПМНЕ го загушува отпорот како што праќаше пораки да не се бојкотира референдумот

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши народните протести, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица, Борислав

Read more

Цуцуловски: Не било битно отварањето на Уставот туку парламентарниот состав што ќе го направи тоа

Откако во петокот, ВМРО-ДПМНЕ потфрли и дел од пратениците не гласаа „За“ амнестија на уставобранителите од 27-ми април, додека во

Read more

Левица: Координирани напади од ДПМНЕ и СДС против Левица како единствена опозиција во Парламент и општините

Соопштение на политичката партија Левица Изминатиов период се води жестока црна кампања против Левица, каде СДС манипулира дека сме во

Read more

Предлог проектите на Левица во Илинден ВМРО-ДПМНЕ ги претставува како свои

Реакција на Левица – ЛО Илинден Во недостиг на свои идеи, во Општина Илинден ВМРО ДПМНЕ го има превземено предлогот

Read more