Левица: Заев и неговите министри да сносат одговорност за неспособноста со справување со пандемијата

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ПОлитичка Партија Левица: „Во ситуација кога болните се загрижени за својата здравствена состојба, одвоени

Read more

Нема хеликоптер: Со часови на раце носеле премрзнат човек без помош од надлежните служби

Додека само пред неколку дена Зоран Заев и Венко Филипче пристигнаа со хеликоптер во Прилеп, вчера вистинска голгота се случувало

Read more

Левица: Поради страв од пресрет со тутунарите на влез во Прилеп, долетаа со хеликоптер

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Прилеп „Додека народот ги крши своите возила и гине по регионалниот

Read more

Нов скандал: Ла Верита откри дека Заев лажел за фирмата посредник за набавка на кинески вакцини

Италијанскиот весник „Ла верита“ за скандалот за тоа како Македонија ги набавувала кинеските вакцини, утрово ги објави писмата на македонскиот

Read more

(Видео) Левица: Апасиев сепак беше во право, СПУТНИК V стигна со 6 месеци задоцнување

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица ”Нашиот пратеник, Димитар Апасиев, уште пред Нова година, го праша министерот Венко Филипче,

Read more

Криминалите на Филипче и неговите партнери

Преку истрагата и анализата која е направена преку еден онлајн медиум, Lider.com.mk, откриено е кои олигарси со години ја злоупотребуваат

Read more

Нема платени дежурства за специјализантите – има за бесплатни тестови на функционерите

Од Здружението на лекари – специјализанти (ЗЛС) преку отворено писмо реагираа до министерот Венко Филипче по повод одлуката сите специјализанти

Read more

Пред која било власт да ги обвини граѓаните должна е пред сѐ да даде отчет пред нив

Статус на Јован Крајевски. Пред која било власт да ги обвини граѓаните, должна е пред сѐ да даде отчет пред

Read more

Каде се најавените 200 респиратори од Кина?

Во емисијата „Утрински брифинг“, односно на 16 март министерот Венко Филипче, меѓу другото ни соопшти и дека е договорена помош

Read more