Приватни специјализанти: Филипче бара да работиме во ковид центрите, а не остави без вработувања, осигурување и без платени дежурства

Приватните специјализанти бараат министерот за здравство Венко Филипче веднаш здравствено да ги осигура, да им ја зголеми платата, да им

Read more

Работи Влада седум дена во неделата

Статус на Јосиф Џолев: „ – Изминативе 7 дена се случи, НО не треба да размислуваме на:Откриени се 94.451 фалсификат

Read more

(Видео) Апасиев: предлогот на Владата не го решава проблемот на сиромашните – Левица предлага комбиниран модел

Пратениците на Левица Димитар Апасиев и Борислав Крмов, денес до Собранието на Р. Македонија, поднесоа Предлог-закон за утврдување на максимални

Read more

Левица: Министерот за здравство доцни со сите мерки за спречување на ковид кризата

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Здравствениот Сектор на Левица: „Токму во приодот кога ескалацијата на пандемијата беше сосема извесна

Read more

Левица: Ковид центрите без слободни места за пациенти со препорачана хоспитализација

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Здравствениот Сектор на Левица: „Додека држаниот врв во Република Македонија е опседнат со адреналински

Read more

Левица: Заев и неговите министри да сносат одговорност за неспособноста со справување со пандемијата

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ПОлитичка Партија Левица: „Во ситуација кога болните се загрижени за својата здравствена состојба, одвоени

Read more

Нема хеликоптер: Со часови на раце носеле премрзнат човек без помош од надлежните служби

Додека само пред неколку дена Зоран Заев и Венко Филипче пристигнаа со хеликоптер во Прилеп, вчера вистинска голгота се случувало

Read more

Левица: Поради страв од пресрет со тутунарите на влез во Прилеп, долетаа со хеликоптер

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица – ЛО Прилеп „Додека народот ги крши своите возила и гине по регионалниот

Read more

Нов скандал: Ла Верита откри дека Заев лажел за фирмата посредник за набавка на кинески вакцини

Италијанскиот весник „Ла верита“ за скандалот за тоа како Македонија ги набавувала кинеските вакцини, утрово ги објави писмата на македонскиот

Read more

(Видео) Левица: Апасиев сепак беше во право, СПУТНИК V стигна со 6 месеци задоцнување

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица ”Нашиот пратеник, Димитар Апасиев, уште пред Нова година, го праша министерот Венко Филипче,

Read more