Јакимовски вешташки го одржува во живот ДУП-от на Фатмир Етеми – прес на Бранко Ристов, претседател на Советот на Општина Карпош

Пресконференција на Бранко Ристов – Претседател на Совет на Општина Карпош од Политичката Партија Левица “Почитувани карпошани, Денес истече рокот

Read more

Претседателот на Совет во Општина Карпош ги достави материјалите до службите

Фејсбук статус на Бранко Ристов – Претседател на Совет во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Почитувани карпошани, Денес во

Read more

(Видео) Ристов: Младите не се аполитични туку директни учесници во политиката преку Левица

 Членот на Президиумот на #Левица Бранко Ристов во гостувањето на Инфомакс.  “Не е точно дека младите се аполитични и песимисти, нашето членство

Read more

‘‘Шпанско село‘‘ место да се руши на чекор до легализација

Фејсбук статус на Бранко Ристов – Престедател на Совет во Општина Карпош од Политичката Партија Левица Луксузни вили од 2003

Read more

(Видео) Јакимовски го саботира Советот за да удоволи на урбанистичката мафија

Пресконференција на Бранко Ристов, претседател на Советот на Општина Карпош Како претседател на советот на Општина Карпош од редовите на

Read more

Ристов: Земја која не признава малцинства бара нивното малцинство да биде конститутивно во друга држава

Околу многу прашања кои беа полемика за јавноста во однос на тоа што преговара македонската дипломатија предводена од Османи со

Read more

Левица нема да свика седница во Карпош за спорниот ДУП на Пуцко петрол

Статус на Бранко Ристов, член на Президиум на Левица и претседател на Совет на општина Карпош „Како Претседател на Совет

Read more

Левица – Карпош: Во Горно Нерези продолжува да се гради див водовод

Изградбата на див водовод наменет за новите хациенди во Горно Нерези ги револтираше тамошните жители.Во целост ја пренесуваме реакцијата на

Read more

Левица: Општина Карпош одби да ги исплати асистентите на учениците со посебни потреби

Од политичката партија Левица реагираа дека Општина Карпош на чело со градоначалникот, ги раскинала договорите со асистентите на учениците со

Read more

„Со лаги и сила Богоев сака нов ДУП за Трнодол,Жданец и Козле кој ќе го загрози Водно и нашите населби”

Жителите од Трнодол, Жданец и Козле побараа од Градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев да го повлече Деталниот урбанистички план

Read more

Левица: СДСМ во Карпош нетранспарентно дели проекти на непознати организации

Советникот на Левица во Карпош, Бранко Ристов, на својот фејсбук профил реагира дека локалната власт во Карпош одвоила буџетски средства

Read more