Макрон: Франција не се залага за целосен пораз на Русија

Францускиот Претседател, Емануел Макрон, на заедничката изјава заедно со германскиот канцелар Олаф Шолц и полскиот претседател Анджеј Дуда, за време

Read more

Сопругата и ќерката на Бајден, заедно со Фукујама се најдоа на руската „стоп-листа“

Руското Министерство за надворешни работи ја прошири стоп-листата за американски граѓани за уште 25 лица. „Како одговор на постојано проширувањето

Read more

Поддршката за работата на Џо Бајден падна на најниско ниво досега

Поддршката за работата на американскиот претседател Џо Бајден падна на најниско ниво откако тој е претседател на САД. Ова го

Read more

(Видео) Бајден: Јас предложив бомбардирање на Белград и уништување на сите мостови на Дрина

Пред некој ден претседателот на САД, Џо Бајден својот руски колега Владимир Путин го нарече воен злосторник, заради потпишувањето на

Read more

(Видео) Како Бајден ја уценуваше Украина

Мало потсетување за тоа како Џо Бајден ја условуваше помошта од една милијарда долари за Украина со барање да го

Read more

Гугл, Фејсбук и олигарсите на „Big Tech“ го претставуваат тројанскиот коњ на тоталитаризмот

Зак Воријес, еден од врвните инженери на „Google“, откако ја напушти компанијата, откри алгоритми за преработка на „Big Tech“ кои

Read more

Лавров: Дијалог со Западот, но само врз основа на еднаквост и взаемно почитување

Говор на министерот за надворешни работи на Руската Федерација, Сергеј Лавров на IX Московска конференција за меѓународна безбедност. „Голема чест

Read more

Декретот на Бајден не е изненадување – САД знае само за насилство

Став на Реџеп Исмаил (Хактан) – член на Президиумот на Левица. После Бајденовово јављение, клеветиве на либтардиве северни (со предзнак

Read more

Левица ќе се бори против сите договори кои се против Асномските постулати

Претседателот на САД Џо Бајден вчера издаде декрет за земјите од Западниот Балкан со кој им се наложува на сојузните

Read more

Бајден нареди да се стават на црна листа оние кои работат против договорот од Преспа

Американскиот претседател Џо Бајден потпиша Извршна наредба за замрзнување на имотот и забрана за влез во САД на лица кои

Read more