„Титаник 2“ потона – Делото на Мијалков застаре – СДСМ и ДПМНЕ задоволни

Конечната потврда и од Апелациониот суд во Скопје дека кривичното дел на Сашо Мијалков за примање награда за противзаконито влијание

Read more

ДПМНЕ направи кворум за амнестија на криминалот, заедно со СДС и ДУИ

Широката коалиција ДПМНЕ-СДС-ДУИ, со европско знаменце, ги амнестираше криминалите на своите политичари и функционери преку драстично намалување на казните за

Read more

Наместо уставобранителите, ДПМНЕ е во одбрана на оние кои не гласаа „За“ амнестија на уставобранителите

Фејсубук статус на Александар Симонов – Координатор на Левица – Сектор Надворешна политика Осум (контра)констатации, мотивирани од Осум пратеници, за

Read more

Левица: Пратеничките Олга Лозановска и Силвана Анѓелевска од ВМРО ДПМНЕ не гласале за амнестија на уставобранителите

Реакција на ЛО Левица Битола Битолските избранички и пратенички од редовите на ВМРО ДПМНЕ се меѓу нивните осуммина сопартијци, исто

Read more

Џафери пак го крши Деловникот – на адвокатите Митровски и Пешевски не им дозволи присуство на седница

На денешната собраниска седница, како точка на дневен ред беше ставен предлог-Законот за амнестија на осудените од 27 април, инициран

Read more

Левица: Им ја разобличивме нивната лажна парада со уценет народ! (ВИДЕО)

За време на вчерашниот марш за правда, кој беше во организација на СДСМ, активисти на Левица упаднаа со герила-акција и

Read more

Левица: Неодземањето на имунитетот на Вељановски е уште еден договор на СДСМ-ДУИ и ДПМНЕ

„Денешниот политички циркус уште еднаш ја демонстрира комплетната вазалност на најголемите политички партии, чие владеење со анти-народни политики е легитимно

Read more

Зошто СЈО треба да се укине!?

СЈО е специјално јавно обвинителство кое како специјална институција се појави како резултат на елитистичките пазарења – уште и наречени

Read more

Секое чудо за три дена, седум чуда за еден ден (II дел)

Во стил на претходната објава со ист наслов, следи еден напореден пресек на акциите на буржоаската тројна оска СДСМ-ДПМНЕ-ДУИ и

Read more

Амнестијата е кривично дело

Иницијатива „Илинден“ на 27 април еклатантно го прекрши правниот поредок на државата со насилниот упад во Собранието на Република Македонија.

Read more