Нема штрајк во ЈСП, автобусите возат редовно

Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ утрово излегоа од двете авто бази во Автокоманда и Ѓорче Петров и редовно сообраќаат.

Read more

(Видео) Претседателот на УМС лажел дека присуствувал на седницата на која се гласаше за субвенции на ЈСП

Раководителот на Црвена Младина, Марио Јанески, на својот фејсбук профил објави снимка каде претседателот на УМС, Сергеј Попов, не присуствува

Read more

Арсовска со повторно барање до советниците за купување еколошки автобуси со кредит

Градоначалничката Данела Арсовска повторно ќе се обиде од советниците да добие зелено светло за набавка на еколошки автобуси. На дневен

Read more

Левица обвини дека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се против набавка на автобуси за ЈСП

Од политичката партија Левица реагираа дека на денешната седница на Советот на Град Скопје, советниците од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не

Read more

Исмаил: СДС и ДПМНЕ се задолжуваат за оружја и партиски вработувања а не гласаат за нови автобуси!

Советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил Хактан на својот профил реагираше за набавката на нови еко-автобуси за ЈСП.

Read more

(Видео) Исмаил: Имате за бифтеци – немате за плати на работниците во ЈСП

Излагање на советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил – ХАКТАН.  Владата е одговорна за ситуацијата со ЈСП  Додека

Read more

(Видео) Мециновиќ: Скопје пред катастрофа поради криминалните партии СДС – ДУИ – ДПМНЕ

Обраќање на советникот на Левица, Амар Мециновиќ на вонредната седница на Град Скопје ,,Левица бара итно решавање на состојбата со

Read more

Писмо до генералниот директор Кристијан Чушков

Го објавуваме второто писмо на Елизабета Тошевска, долгогодишен работник во ЈСП, која во 2016 година започнува тужба против ЈСП за

Read more

Левица: Дали ЈСП е приватна сопственост на партиските послушници на СДС?

Од партијата Левица реагираа до јавноста дека откако е започната вонредната состојба, до нив неколку пати се пристигнати информации за

Read more

Писмо на револтиран работник од ЈСП

Неисплатени К15 на работници, мобинг, работа без заштита во време на пандемија, притисоци врз вработените, деградирање на пониски звања за

Read more